Pagājušajā gadā meteoroloģiskā vasara sākās vien 29.jūnijā, savukārt noslēdzās 3.septembrī.

Pavisam drīz! Zināms, kad beidzot kļūs vasarīgi silts 15

Ziņas
2016. gada 1. maijā 09:01
Nākamnedēļ Latvijā kļūs nedaudz siltāks, bet jau 8.maijā sāksies meteoroloģiskā vasara, liecina pašreizējā "Global Forecast System" prognoze.

Meteoroloģiskā vasara ir periods, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra pārsniedz +15 grādu. Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem pagājušajā gadā meteoroloģiskā vasara sākās vien 29.jūnijā, savukārt noslēdzās 3.septembrī.

Ilggadējais vidējais datums, kurā sākas un beidzas meteoroloģiskā vasara valstī kopumā, ir attiecīgi 19.jūnijs un 27.augusts.

"Global Forecast System" patlaban paredz, ka jaunajā darba nedēļā Latvijā dominēs lēni vēji, piekrastē - jūras brīze. Katru dienu veidosies lietus un negaisa mākoņi, kas visbiežāk skars Austrumlatviju, īpaši Latgali un Sēliju, savukārt piekrastē vēsais jūras gaiss pārsvarā nodrošinās sausu un saulainu laiku.

Arī 4.maija svētkos vietām, pēcpusdienā un vakarā jau daudzviet prognozēts lietus no gubu mākoņiem, kas dažviet sagādās pērkona negaisu un stipras lietusgāzes. Maksimālā gaisa temperatūra piekrastē +11..+15 grādu, pārējā valstī +16..+20 grādu.

Sagaidāms, ka nākamās nedēļas beigās Latvijā sāks ieplūst vasarīgi silts gaiss, maija otrajā nedēļā gaisa temperatūra var sasniegt +25 grādus, tāpat tiek prognozēti pērkona negaisi.

Sinoptiķi gan atgādina, ka pavasaris ir laiks, kad prognozes visbiežāk nepiepildās. Iespējams, ka siltums nebūs tik liels kā to patlaban izskaitļojis ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datormodelis "Global Forecast System", un pastāv pat risks, ka Latvijā ieplūdīs auksts gaiss no ziemeļiem.

BNS/Foto: Gatis Dieziņš/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 116
  • Kā viena muļķīga universitātes darbinieku nolaidība izpostīja jaunas sievietes dzīvi 7
  • Egidija ģimene apšauta miegā. Puisis vainu noliedz: mājās bijis, bet neko neatceras 33