Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šodien notiek Latvijas Brīvo arodbiedrības savienības rīkota akcija - tautas sapulce "Par cienīgu darbu veselam un izglītotam cilvēkam Latvijā".

Uz arodbiedrību rīkoto tautas sapulci Vecrīgā ierodas tūkstoši cilvēku. FOTO 58

Sabiedrība
2016. gada 1. maijā 14:09 2016. gada 1. maijā 14:09
Uz Latvijas Brīvo arodbiedrības savienības rīkoto akciju - tautas sapulci "Par cienīgu darbu veselam un izglītotam cilvēkam Latvijā" šodien bija ieradušies aptuveni 3000 cilvēku, liecina Valsts policijas aplēses.

Arodbiedrību pārstāvji uz pasākumu ieradušies ar dažādiem plakātiem, piemēram, "Kvalitatīva izglītība nav par velti!", "Neklusēsim! Ikvienam jāaizstāv tiesības uz pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi", "Mūsu klusēšana kaitē jūsu veselībai", "Pārtraukt namu īpašnieku patvarību!".

Tāpat klātesošie turēja plakātu "Citadele... Liepājas metalurgs... Kāda būs nākamā valdības afēra uz mūsu nodokļu rēķina?" un "Valdība mosties!", "Bērniņ, šodien neēdīsim, jo valdībai var pietrūkt!".

Starp sapulces dalībniekiem bija arī kāda persona cūkas kostīmā ar plakātu "Neesi cūka - necūkojies ar mediķu algām".

Pasākumā ieradušies vairāki partijas "Saskaņa" Saeimas frakcijas deputāti, tostarp Sergejs Potapkins un Igors Pimenovs.

Arodbiedrību priekšsēdētājs Pēteris Krīgers sapulces sākumā norādīja, ka vēlas runāt par problēmām, kuras nepieciešams risināt. Pagaidām tās prasības, kas iepriekš izvirzītas, esot palikušas nesadzirdētas.

Krīgers pauda, ka arī valsts drošība ir apdraudēta - rindas uz medicīnas pakalpojumiem, zemas algas policistiem, skolotājiem, nenodrošina drošības sajūtu Latvijā.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītājas Ilze Vanaga izteicās, ka daudz ieguldīts dažādos pasākumos, piemēram, ielu remontos, bet nav gana daudz ieguldīts pašos cilvēkos. Viņa uzsvēra, ka valstij būtu jāiegulda mācībspēkos, tostarp jādomā par speciālo izglītību. Tāpat viņa akcentēja arī pedagogu atalgojuma problemātiku.

Vēl kāda akcijas dalībniece nonākusi pie secinājuma, kāpēc netiek celtas algas un kāpēc situācija ir tik slikta, paužot, ka "neviena valdība nav nostrādājusi tik ilgi kā mēs".

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas skolotāja izteicās, ka "mums pašiem jācīnās savā valstī", nevis jāpaļaujas tikai uz Eiropas Savienību. Viņa uzsvēra, ka skolotājiem ir tik liela darba slodze, ka viņi "vienkārši sadeg".

Šodien notiek Latvijas Brīvo arodbiedrības savienības rīkota akcija - tautas sapulce "Par cienīgu darbu veselam un izglītotam cilvēkam Latvijā".

Akcija iecerēta kā arodbiedrību pārstāvju pārrunas par to, kas patlaban notiek dažādās nozarēs - veselības aprūpē, izglītībā, kultūrā, iekšējā un valsts drošībā kopumā.

Kā iepriekš norādīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris, arodbiedrība cer, ka tautas sapulce politiķus neatstās vienaldzīgus un veselības aprūpes finansējums vēl tiks pārskatīts. Tomēr pretējā gadījumā mediķu arodbiedrība varētu arī lemt par neuzticības izteikšanu premjerministram Mārim Kučinskim (ZZS).

 

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Notiesāto pēdās: Kā šobrīd izskatās pamestajā Šķirotavas cietumā? 4
Eksprezidente norāda: būtu jābaidās, ka pie mums atkal ieplūdīs cilvēki, kas nicina šo valsti 239
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 5
Skatīt visus komentārus