Apsūdzētā Poriete un Gints Lazdiņš - viņi abi gaužām neētiskā veidā no sirmgalvjiem izkrāpuši naudu, uzskata apsūdzība. Piemēram, izmantojot veco ļaužu aklumu.

Jau trešo gadu rit tiesa, kurā notāri Lailu Porieti apsūdz sevišķi neētiskā vecu ļaužu apkrāpšanā 21

112
2016. gada 2. maijā 09:05 2016. gada 2. maijā 09:05
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā krimināllietā, kurā par vecu cilvēku apkrāpšanu apsūdzēta notāre Laila Poriete un privātpersona Gints Lazdiņš, pirmdien plkst.14 būs klausāmas replikas un tiks dots pēdējais vārds.

Prokuratūra tiesai lietu nodevusi 2013.gada 9.oktobrī.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, Lazdiņš pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas un 20.panta otrās daļas, 318.panta otrās daļas, savukārt Poriete - pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas, 318.panta otrās daļas un 327.panta otrās daļas.

Abas apsūdzētās personas savstarpēji vienojās krāpšanas ceļā iegūt svešu mantu, sagatavojot un panākot, ka cietušās personas paraksta dokumentus, kas rada viņām pašām tiesiski nelabvēlīgas sekas.

Mantkārīgā nolūkā, lai atvieglotu krāpšanas izdarīšanu, pielietojot viltu un ieviešot uzticību cietušajās, apsūdzētā notāre ļaunprātīgi izmantoja savu dienesta stāvokli, sagatavojot un norādot cietušām personām parakstīt notariālos aktus un dokumentus, nenolasot to saturu, neizskaidrojot to būtību, noteikumus un tiesiskās sekas.

Savukārt otra apsūdzētā persona krāpšanas nolūkā organizēja apsūdzētās notāres dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kontaktējoties ar cietušajām personām, paziņojot apsūdzētajai notārei dokumentu saturu, dokumentos iekļaujamos cietušām neizdevīgos nosacījumus un informāciju par cietušo nekustamajiem īpašumiem.

Noziedzīgie nodarījumi izdarīti, izmantojot cietušo psihisko stāvokli, nespēju saprast un vadīt savu rīcību, nespēju saprast savas rīcības nozīmi, kā arī izmantojot cietušo redzes traucējumus, vecuma nevarību un juridisko zināšanu trūkumu.

Pret Porieti sāktās kriminālvajāšanas dēļ 2013.gada nogalē toreizējais tieslietu ministrs Jānis Bordāns viņu atstādinājis no amata un līdz galīgajam kriminālprocesa lēmumam Porietes notāra amata pienākumus uzdots veikt Rīgas apgabaltiesas zvērinātai notārei Diānai Tučkus.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Pirmoreiz tuvi viņi bija tikai kāzu naktī. Elvisa Preslija un viņa Priscillas skaistais mīlasstāsts 8
Diena PĒC: tā izskatās leģendārā Glāstonberijas festivāla vietā šorīt 12
"Viņu pasargāja eņģeļi." Brīnumaini izglābjas bērns, kad auto Daugavpilī taranē māju 14
Skatīt visus komentārus