Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ugunsdzēšamā šļūtene. (Foto: Ieva Lūka/LETA)

Tiesa par prettiesisku atzīst VUGD rīcību, glābšanas darbu laikā pārvietojoties pa zālienu pie mājas Jelgavā 54

112
2017. gada 5. septembrī 11:59 2017. gada 5. septembrī 11:59 | Papildināts, 2017. gada 18. septembrī 13:27
LETA
Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu nama tiesnesis Aldis Vīksne lēmis daļēji apmierināt SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) pieteikumu pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD), atzīstot par prettiesisku dienesta faktisko rīcību, glābšanas darbu laikā pārvietojoties ar specializēto transportlīdzekli pa zaļo zonu pie mājas Jelgavā, noskaidroja aģentūra LETA.

Ne JNĪP, ne VUGD plašāk nekomentē JNĪP pieteikuma būtību. Jelgavas namu apsaimniekotāja vecākā juriste Sandra Galvanovska aģentūru LETA informēja, ka konkrētajā gadījumā dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki, kuru uzdevumā JNĪP iesniegusi tiesā pieteikumu par faktiskās rīcības atzīšanu par prettiesisku un mantisko zaudējumu atlīdzinājumu, nav pilnvarojuši pārvaldnieku publiski sniegt informāciju par zaudējumu nodarīšanas faktu un apmēru.

Savukārt tiesas Jelgavas tiesu nama kancelejas vadītāja Linda Lindere skaidroja, ka tiesa atzina par prettiesisku VUGD rīcību, pārvietojoties ar specializēto transportlīdzekli pa zaļo zonu pie daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Asteru ielā 16, Jelgavā, tajā skaitā pa betona plāksnēm izlikto gājējiem paredzēto celiņu.

Tiesa lēma neapmierināt JNĪP pieteikumu daļā par 629 eiro zaudējumu atlīdzināšanu par sabojāto aizsargapmali, gājēju celiņu un zaļo zonu, skaidroja Lindere.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Ilze Dāme Birziņa uzsvēra, ka minētajā gadījumā dienesta darbinieki veica glābšanas darbus un rīkojās saskaņā ar normatīvajiem aktiem.

Tā kā VUGD neatzīst tiesas spriedumu, plānots iesniegt apelācijas sūdzību.

Citi šobrīd lasa

"Victoria’s Secret" modele atmetusi diētas un jūtas daudz laimīgāka 1
Divas nedēļas pirms savas nāves Stīvens Hokings pareģojis Visuma bojāeju 34
Intuīcija kliedz, ka manam vīrietim ir cita. Ko iesākt? 16
Tēmas: Jelgava
Skatīt visus komentārus