Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
VEF Kultūras pils kā kultūras centrs darbību sāka 1960.gada 1.martā un ir lielākā Latvijas kultūras iestāde ar vairāk nekā 50 mākslinieciskajiem kolektīviem, studijām un interešu klubiem, kuros darbojas ap 3000 cilvēku - gan pirmsskolas vecuma bērni, gan pusaudži un jaunieši, gan vidējās un vecākās paaudzes rīdzinieki.

Kultūras pils "VEF" rekonstrukciju plānots pabeigt nākamā gada 18. novembrī 3

Runā Rīga
2016. gada 2. maijā 22:28 2016. gada 2. maijā 22:28
Šodien, 2.maijā, piedaloties Kultūras ministrei Dacei Melbārdei, Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam un domes priekšsēdētāja vietniekam Andrim Amerikam uz kultūras pils “VEF” rekonstrukcijas laiku būvniekiem tika nodotas ēkas atslēgas.

“Patiesi priecājos, ka ēka, kurā darbīgi rosās daudzi tautas mākslas kolektīvi, sagaidījusi tik ļoti nepieciešamo atdzimšanas brīdi. Vēl gan priekšā ir garš ceļš – ceru, ka Rīgas domei izdosies piesaistīt ārvalstu finanšu līdzekļus, lai VEF Kultūras pils radošie ļaudis iespējami drīz varētu atgriezties atjaunotās mājās,” uzsvēra kultūras ministre Dace Melbārde.”

“Zīmīgi, ka šodien nododam VEF kultūras pils atslēgas būvniekiem, bet jau pēc divām dienām, 4.maijā, kopā svinot Latvijas Neatkarības dienu, atklāsim  atjaunoto Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēku. Un zīmīgi ir tas, ka arī šī ēka savu atjaunošanu piedzīvos Latvijas valsts proklamēšanas dienā – 2017.gada 18.novembrī,” sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

“Kultūras pils “VEF”  kolektīvu dalībnieki šo dienu, manuprāt, ir gaidījuši ar  dažādām sajūtām – no vienas puses gandarījums par sengaidīto ēkas rekonstrukciju,  no otras puses – atvadas no vietas, kurā aizvadīti virkne priecīgu notikumu.  17 rekonstrukcijas mēnešos radošie kolektīvi būs izvietoti dažādās Rīgas iestādēs un tāpēc novēlu, lai visiem kolektīviem, neskatoties uz jaunajiem apstākļiem,  neapsīkst VEF pilī gūtais radošais gars,“ Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Rīgas domes Īpašuma departaments parakstīja līgumu ar būvfirmu SIA "Velve" par VEF Kultūras pils pārbūves un renovācijas darbu veikšanu. Līgumcena ir 8,97 miljoni eiro. Kopējās projekta izmaksas ar PVN ir aptuveni 11 miljoni eiro. No minētajām izmaksām 6,07 miljonus eiro plānots piesaistīt no Eiropas Savienības (ES) fondiem.

 

VEF Kultūras pilī paredzēts atjaunot lielo skatītāju zāli ar 805 skatītāju vietām, tostarp 18, kas paredzētas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Rekonstruēs mazo skatītāju zāli, kurā ir 100 skatītāju vietas. Pagrabstāvā atjaunos tehniskās telpas, virtuves plānojumu mainīs atbilstoši Eiropas Savienības standartiem. Ēkā ierīkos liftu, lai tā būtu piemērota arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pirmajā stāvā restaurēs zāli, vestibilu, halli, kāpņutelpas, kā arī fasādes kāpnes, kas patlaban jau ir kritiskā stāvoklī. Otrajā stāvā izmaiņas piedzīvos tualešu telpas, muzeja un suvenīru zāles telpas, kā arī lielās zāles balkons, vestibila balkons ar apejošo galeriju un kāpņutelpas. Trešajā stāvā tiks pārplānotas apmeklētāju tualetes, palielinot to skaitu, kā arī nodrošinot tualeti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tiks pārplānotas skaņu ierakstu telpas, rekonstruēs nodarbību telpas. Mākslinieku ģērbtuvēs plānots ierīkot dušu un tualeti. Rekonstrukcija paredzēta arī mansarda stāvam - tajā izvietos kostīmu noliktavas, kā arī tiks atjaunots jumta segums un ierīkota papildu vēdināšanas sistēma.

VEF Kultūras pils kā kultūras centrs darbību sāka 1960.gada 1.martā un ir lielākā Latvijas kultūras iestāde ar vairāk nekā 50 mākslinieciskajiem kolektīviem, studijām un interešu klubiem, kuros darbojas ap 3000 cilvēku - gan pirmsskolas vecuma bērni, gan pusaudži un jaunieši, gan vidējās un vecākās paaudzes rīdzinieki.

2009. gadā VEF Kultūras pils ieguva valsts aizsargājama arhitektūras pieminekļa statusu un tagad tiks uzsākta ilgi gaidītā ēkas rekonstrukcija.

Svinīgajā atslēgu nodošanas pasākumā piedalījās arī Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs, Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis, būvfirmas “VELVE” valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns un kultūras pils “VEF” vadītāja Ženija Katkovska kopā ar radošajiem pils kolektīviem - TAD “Zelta sietiņš”, senioru deju kolektīvu “Sendancis” uun sieviešu kori “Daugavas vanadzes”.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Foto: Renārs Koris

Citi šobrīd lasa

Mājvieta Rīgā par 40 eiro: kā uzņēmīgi jaunieši dzīvo pamestajos Rīgas namos? 28
Moderni un ar latviskiem elementiem: kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 46
Pievilcīga blondīne kaila dodas iepirkties lielveikalā, bet neviens tam pat nepievērš uzmanību 24
Pievienot komentāru