Pārskatot pēdējo trīs gadu sēžu apmeklējumu, ministrija secinājusi, ka atsevišķas organizācijas nav apmeklējušas nevienu sēdi, piemēram, Latvijas Invalīdu biedrība, tāpēc tā no sastāva tiks izslēgta.

Par sēžu neapmeklēšanu no Invalīdu lietu padomes izslēdz dalībniekus 1

Ziņas
2016. gada 3. maijā 08:40
Par sēžu neapmeklēšanu no Invalīdu lietu padomes, kas arī mainīs nosaukumu, izslēgs dalībnieku, savukārt iekļaus - Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvi, liecina Labklājības ministrijas sagatavotais projekts, ko valdība skatīs otrdien.

Atbilstoši starptautiskajām normām jēdziens "persona ar invaliditāti" pakāpeniski visur tiek aizstāts ar jēdzienu "invalīds", tāpēc arī padomes nosaukums tiek mainīts uz Invaliditātes lietu nacionālo padome.

Padome ir konsultatīva institūcija, kas piedalās personu ar invaliditāti integrācijas politikas izstrādē un īstenošanā.

Padomes sēdes tiek organizētas ne retāk kā reizi trīs mēnešos. Padome ir lemttiesīga, ja sēdē piedalās vairāk nekā puse no padomes locekļiem jeb vismaz 9 locekļi. Padomes sastāvā iekļautas septiņas nevalstiskās organizācijas, kas pārstāv visus funkcionālo traucējumu veidus - redzes, dzirdes, kustību un garīgās attīstības traucējumi, kā arī pielāgotā sporta un bērnu ar invaliditāti jautājumus.

Pārskatot pēdējo trīs gadu sēžu apmeklējumu, ministrija secinājusi, ka atsevišķas organizācijas nav apmeklējušas nevienu sēdi, piemēram, Latvijas Invalīdu biedrība, tāpēc tā no sastāva tiks izslēgta.

Savukārt tiks iekļauts Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektors, izvērtējot darba devēju argumentāciju par to, ka personas ar invaliditāti ir neatņemams resurss darba tirgū, kuru spējas, vajadzības un intereses ir vienlīdzīgas ar citiem sabiedrības locekļiem.

BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 33
  • Tikai 10 km no Ukrainas robežas izvietoti desmitiem krievu tanku 15
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 15