Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Nākamnedēļ sāksies "Vienotības" priekšsēdētāja kandidātu publiskās debates; tās vadīs Domburs.

Domburs vadīs publiskās debates par "Vienotības" nākamā līdera krēslu 6

Politika
2016. gada 3. maijā 12:13 2016. gada 3. maijā 12:13
Nākamnedēļ sāksies partijas "Vienotība" priekšsēdētāja amata kandidātu - Andra Piebalga un Edvarda Smiltēna - publiskās debates, kuras vadīs Jānis Domburs.

Debates notiks piecu Latvijas reģionu pilsētās: 10.maijā Cēsīs, 16.maijā Rēzeknē, 18.maijā Liepājā, 25.maijā Jelgavā, bet 1.jūnijā Rīgā, informēja "Vienotības" preses sekretāre Laila Timrota. Pirmā diskusija Cēsīs norisināsies Vidzemes koncertzāles "Cēsis" Grāfa fon Zīversa kinozālē, Raunas ielā 12, plkst.18.

Kandidātu debates kā moderators vadīs Domburs, katrās debatēs ietverot gan jautājumus, kas skar katra kandidāta redzējumu par partijas darbību nākotnē un prioritātēm priekšsēdētāja amatā, gan tēmas par valstī un sabiedrībā svarīgām jomām.

Cēsīs kandidāti diskutēs par jautājumiem, kas skar valsts iekšpolitisko situāciju, politisko sistēmu, varas un sabiedrības attiecības, kā arī veselības aprūpi. Debates Rēzeknē tiks veltītas drošības un starptautiskajiem, kā arī sociālajiem jautājumiem, savukārt Liepājā iecerētas diskusijas par tautsaimniecības attīstību, ekonomiku, nodarbinātību, migrāciju un demogrāfiju. Jelgavā kandidāti pievērsīsies tiesiskuma un tieslietu nozares aktualitātēm un situācijai izglītības un zinātnes jomā, savukārt noslēdzošās debates Rīgā tiks veltītas kultūras un nacionālajiem jautājumiem, kā arī aktualitātēm nodokļu un budžeta politikā.

Jautājumus kandidātiem, iepriekš piesakot tos elektroniski, uzdot varēs arī partijas biedri, iespēja uzdot aktuālus jautājumus tiks dota arī klausītājiem auditorijā.

Uz partijas priekšsēdētāja kandidātu publiskajām debatēm aicināti arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Debates tiešraidē būs vērojamas arī partijas mājaslapā.

Kā ziņots, "Vienotība" pulcēsies ārkārtas kongresā 4.jūnijā, kurā pārvēlēs partijas vadību. Uz partijas priekšsēdētāja amatu kandidē Piebalgs un Smiltēns.

Savukārt uz partijas valdi kandidēs 42 partijas biedri, tostarp arī pašreizējā partijas līdere Solvita Āboltiņa.

Āboltiņa jau iepriekš paziņoja, ka nekandidēs uz politiskā spēka priekšsēdētāja amatu. "Es nevienu brīdi neesmu uzskatījusi, ka iespējama atdzimšana bez reālām pārmaiņām partijā, bez reālas partijas vadītāja nomaiņas, bez reālas rindu sakārtošanas. Un tieši tāpēc es neuzskatu un neesmu uzskatījusi par iespējamu kandidēt par valdes priekšsēdētāju nākamajās gaidāmajās 4.jūnija kongresa vēlēšanās," sacīja politiķe.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 2
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 13
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 113
Skatīt visus komentārus