Ņemot vērā darba grupas ieteikumus, no šā gada sākuma ir izveidotas desmit jaunas amata vietas, izveidojot jaunu nodaļu, kas strādā ar bērnu aprūpes iestāžu un audžuģimeņu lietām.

Rīgas bāriņtiesa paplašinās sastāvu un veidos jaunas aizgādības nodaļas 4

Ziņas
2016. gada 3. maijā 16:32
Turpinot Rīgas bāriņtiesas darba uzlabošanu un ievērojot Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) ieteikumus, šovasar tiks paplašināts bāriņtiesas sastāvs un reorganizētas aizbildnības nodaļas.

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja otrdien atbalstīja izmaiņas bāriņtiesas nolikumā, kas paredz palielināt bāriņtiesas locekļu skaitu par desmit cilvēkiem - no 54 uz 64, kā arī, reorganizējot trīs esošās aizgādības un aizbildnības nodaļas, izveidot četras  jaunas nodaļas - ­Aizbildnības lietu nodaļu, Centra, Ziemeļu rajona un Vidzemes priekšpilsētas aizgādības lietu nodaļu, Kurzemes rajona un Zemgales priekšpilsētas aizgādības lietu nodaļu un Latgales priekšpilsētas aizgādības lietu nodaļu.

Jau vēstīts, ka pērn darbu sāka Rīgas pašvaldības un VBTAI  darba grupa, kas tika izveidota, lai pēc iespējas labāk tiktu ievērotas bērnu intereses un tiktu veikti uzlabojumi bāriņtiesas darbībā.

Ņemot vērā darba grupas ieteikumus, no šā gada sākuma ir izveidotas desmit jaunas amata vietas, izveidojot jaunu nodaļu, kas strādā ar bērnu aprūpes iestāžu un audžuģimeņu lietām.

Rīgas bāriņtiesa arī strādā pie jauna lietvedības informācijas sistēmas moduļa izveides, kas ļaus ievērojami uzlabot dokumentu apriti un izpildes kontroli, Bāriņtiesa arī veikusi iekšēju auditu visās bērnu aprūpes iestāžu un audžuģimeņu lietās.

Galīgais lēmums par izmaiņām bāriņtiesas nolikumā vēl būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Karlīna Timofejeva / Foto: Google Maps
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Google boss: līdz 2029. gadam cilvēki iemācīsies kļūt nemirstīgi 14
  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 74
  • Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 57