Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šadurskis: "Viena lieta ir izvirzītie nosacījumi programmas akreditācija. Piemēram, ja tikai niecīgs procents attiecīgās studiju programmas beidzēju strādā iegūtajā specialitātē, tad ir jautājums, kāpēc viņi to ir studējuši."

Šadurskis: "Mazām augstskolām trūkst kritiskās intelekta un zināšanu masas" 15

Politika
2016. gada 4. maijā 10:40 2016. gada 4. maijā 10:40
Ļoti mazām augstskolām pietrūkst kritiskā intelekta un zināšanu masas, intervijā sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība").

Runājot par Latvijas augstskolu slēgšanu vai reorganizāciju, Šadurskis norādīja, ka viņš kaut vai rīt varētu nākt ar slēdzamo augstskolu sarakstu, bet no tā nekas nemainītos. "Mūsu mērķis ir celt izglītības kvalitāti visos posmos, tostarp augstākajā izglītībā. Esmu stingri pārliecināts, ka ļoti mazai augstskolai pietrūkst kritiskās intelekta un zināšanu masas, kas arī ir būtiska," sacīja ministrs.

Šadurskis paskaidroja, ka viņa rīcībā gan esot attiecīgie finanšu instrumenti.

"Viena lieta ir izvirzītie nosacījumi programmas akreditācija. Piemēram, ja tikai niecīgs procents attiecīgās studiju programmas beidzēju strādā iegūtajā specialitātē, tad ir jautājums, kāpēc viņi to ir studējuši. Protams, ir vairāki iemesli studēšanai, piemēram, ļoti negribas strādāt, vecāki uztur, bet tie nav pareizie argumenti. Mums ir ļoti viegli savilkt kopā programmas beidzēju personas kodus, diploma numuru un jomas klasifikatoru, kurš šis cilvēks šobrīd strādā. Ja ir liels procents neatbilstību, tad ir jautājums, kāpēc attiecīgā programma ir akreditēta un vajadzīga," uzsvēra izglītības ministrs.

Vēl viena lieta ir augstskolas beidzēju nomaksātie nodokļi. "Šajā ziņā varam ļoti labi sadarboties ar Valsts ieņēmumu dienestu. No tā varētu iegūt atbildi uz jautājumu, kāda ir attiecīgās studiju programmas pievienotā vērtība," teica Šadurskis.

BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 43
Krievijā noplūdusi radioaktīva viela, bet Čeļabinskas onkologs to uztver ar humoru 19
"Amazon" dibinātājam Bezosam, pateicoties "melnajai piektdienai", bagātība pārsniegusi 100 miljardus dolāru 2
Skatīt visus komentārus