Šadurskis: "Viena lieta ir izvirzītie nosacījumi programmas akreditācija. Piemēram, ja tikai niecīgs procents attiecīgās studiju programmas beidzēju strādā iegūtajā specialitātē, tad ir jautājums, kāpēc viņi to ir studējuši."

Šadurskis: "Mazām augstskolām trūkst kritiskās intelekta un zināšanu masas" 15

Ziņas
2016. gada 4. maijā 10:40
Ļoti mazām augstskolām pietrūkst kritiskā intelekta un zināšanu masas, intervijā sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība").

Runājot par Latvijas augstskolu slēgšanu vai reorganizāciju, Šadurskis norādīja, ka viņš kaut vai rīt varētu nākt ar slēdzamo augstskolu sarakstu, bet no tā nekas nemainītos. "Mūsu mērķis ir celt izglītības kvalitāti visos posmos, tostarp augstākajā izglītībā. Esmu stingri pārliecināts, ka ļoti mazai augstskolai pietrūkst kritiskās intelekta un zināšanu masas, kas arī ir būtiska," sacīja ministrs.

Šadurskis paskaidroja, ka viņa rīcībā gan esot attiecīgie finanšu instrumenti.

"Viena lieta ir izvirzītie nosacījumi programmas akreditācija. Piemēram, ja tikai niecīgs procents attiecīgās studiju programmas beidzēju strādā iegūtajā specialitātē, tad ir jautājums, kāpēc viņi to ir studējuši. Protams, ir vairāki iemesli studēšanai, piemēram, ļoti negribas strādāt, vecāki uztur, bet tie nav pareizie argumenti. Mums ir ļoti viegli savilkt kopā programmas beidzēju personas kodus, diploma numuru un jomas klasifikatoru, kurš šis cilvēks šobrīd strādā. Ja ir liels procents neatbilstību, tad ir jautājums, kāpēc attiecīgā programma ir akreditēta un vajadzīga," uzsvēra izglītības ministrs.

Vēl viena lieta ir augstskolas beidzēju nomaksātie nodokļi. "Šajā ziņā varam ļoti labi sadarboties ar Valsts ieņēmumu dienestu. No tā varētu iegūt atbildi uz jautājumu, kāda ir attiecīgās studiju programmas pievienotā vērtība," teica Šadurskis.

BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Liepājniekus izbrīna pārsteidzošs atklājums: pie lidostas uzieti grāvji, kas atgādina lidmašīnu kontūras 18
  • Aina Poiša: "Sāpīgi redzēt: tu aizbrauc uz laukiem, un redzi - karš nav beidzies" 28
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 22