Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jaunieši atpūšas parka zālienā. (Foto: Zane Bitere/LETA)

Vairāk nekā 45% jaunās paaudzes vecumdienās varētu palikt bez pensijas 56

Sabiedrība
2017. gada 16. augustā 12:02 2017. gada 16. augustā 12:02
LETA
Latvijā 45,2% tā sauktās "millenials" paaudzes iedzīvotāju jeb iedzīvotāju vecumā no 22 līdz 35 gadiem neveic uzkrājumus vecumdienām, liecina ieguldījumu pārvaldes sabiedrības "INVL Asset Management" veiktā aptauja.

Vienlaikus 32% respondentu norādījuši, ka uzkrājumus veic, bet tikai valsts noteiktās iemaksas pirmajā un otrajā pensiju līmenī, savukārt mērķtiecīgi uzkrājumus vecumdienām veido 11,2% aptaujāto "millenials" paaudzes pārstāvju. Tajā pašā laikā 11,6% respondentu atzinuši, ka par šo jautājumu nav domājuši.

Tāpat no aptaujātajiem 500 respondentiem 44,2% atbildējuši, ka neplāno personīgās finanes, 31% respondentu tās plāno periodam līdz trim mēnešiem, 12,4% personīgās finanses plāno laika periodam no trim mēnešiem līdz gadam, savukārt 2,6% aptaujāto personīgās finanses plāno laika periodam no trim līdz pieciem gadiem.

Uz jautājumu, vai piekristu šodien saņemt par 50 eiro mazāk, lai vecumdienās saņemtu lielāku pensiju, 69% aptaujāto atbildējuši noliedzoši.

Aptaujā 20% respondentu arī atzinuši, ka, sasniedzot pensijas vecumu, spēs finansiāli atļauties to pašu dzīves veidu, kāds viņiem ir šodien, 33,6% atzinuši, ka noteikti nespēs to atļauties, bet 25,2% pauduši viedokli, ka drīzāk nespēs. Tajā pašā laikā 20,4% aptaujāto norādījuši, ka nav par to domājuši.

"INVL Asset Management" pārstāvji piebilda, ka "millenials" paaudzi Latvijas pārstāv 19% iedzīvotāju.

Aptauja par "millenials" paaudzes finanšu plānošanas paradumiem veikta 2017.gada augustā, internetā aptaujājot 500 respondentu vecumā no 22 līdz 35 gadiem.

Citi šobrīd lasa

Tā notikt var tikai Krievijā: futbola Pasaules kausa dīvainības 35
Siera vecmeistaru pieci triki Jāņu siera siešanā 1
Sirdi plosošs skats: lepnā Rīgas centra dzīvoklī tualetē ieslēgts novārdzis un pārbijies suns 24
Skatīt visus komentārus

Семейная пара насиловала двухлетнюю дочь и выкладывала порноролики в интернет 4

"Ну, арестуйте меня за это!": Лидер российской оппозиции Алексей Навальный показал, как нарушает латвийский закон 7