Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Dagnija Āboltiņa

Cilvēki sociālajos tīklos dalās iespaidos par baisā negaisa laikā piedzīvoto 27

Sabiedrība
12. augustā 19:28 2017. gada 12. augustā 19:28
Kasjauns.lv
Svelmainās sestdienas izskaņā piedzīvotā negaisa laikā nogāzti koki un fiksēti milzīgi krusas graudi, liecina iedzīvotāju publicētā informācija sociālajos tīklos. 

Kāds tvitera lietotājs vēsta, ka skarba situācija ir Saulkrastu pusē, kur negaisa laikā lūzuši koki un dažviet pazudusi elektrība. Aculiecinieki ziņo, ka negaiss spēcīgi "izpaudies" arī Vecāķos.

Tiesa gan, ne visur Latvijā varēja piedzīvot negaisu - daži ļaudis sūkstījās, ka viņu pusē ir svelme vien, un kas tas par negaisu, par ko visi šobrīd runā, viņiem neesot skaidrs.

Foto: Dagnija Āboltiņa
Foto: Dagnija Āboltiņa

Sinoptiķi ziņo, ka pēcpusdienas pirmajā pusē visvairāk negaiss plosījies joslā no Bauskas un Rundāles novada līdz Ainažu apkaimei, tostarp Rīgā un Saulkrastos. Tuvākajās stundās lielākais stihijas risks būs teritorijā uz austrumiem no šīs joslas.

Kopš plkst.17 pērkona negaiss plosījās vietām Zemgalē un Vidzemes rietumos, tostarp Rīgā un galvaspilsētas apkaimē. Daudzviet kritusi krusa, lielāko graudu diametrs sasniedzis vairākus centimetrus, tāpat saņemtas ziņas par vēja radītiem postījumiem.

Plkst.18:45 bija reģistrēti 265 avārijas atslēgumi elektrolīnijās, lielākā daļa - valsts centrālajā daļā, liecina dati AS "Sadales tīkls" elektroapgādes atslēgumu kartē. Elektroapgāde traucēta vairākiem tūkstošiem mājsaimniecību.

AS "Sadales tīkls" aicina iedzīvotājus negaisa laikā ievērot elektrodrošības noteikumus - būt uzmanīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā un ievērot elektroierīču drošas lietošanas noteikumus.

"Sadales tīkls" atgādina, ka spēcīga vēja un negaisa laikā ir jābūt uzmanīgiem un piesardzīgiem gaisvadu elektrolīniju tuvumā. Jāatceras, ka spēcīga vēja ietekmē elektrolīniju vados var iegāzties koki vai ieķerties vēja nesti zari, radot apdraudējumu cilvēka dzīvībai. Redzot šādu bīstamu situāciju, tuvoties notikuma vietai nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē AS "Sadales tīkls", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404! 
 

Citi šobrīd lasa

Meganas Mārklas rokassomiņa kļuvusi tik populāra, ka tai līdzīgās jau pārdod izsolē 13
Nevar vairs pazīt? Savulaik slavenā miljonāre Ieva Plaude gluži sveša
Noskaidroti 2017. gada populārākie un neparastākie bērnu vārdi; daži vecāki izcēlušies ar īpašu izdomu 56
Tēmas: Laika ziņas
Skatīt visus komentārus