40 Foto
Krievijas opozicionārs Dmitrijs Savins pastāsta par 9.maiju.

Krievijas opozicionāra Dmitrija Savina viedoklis par 9.maiju Latvijā. VIDEO 59

Ziņas
2016. gada 9. maijā 12:46
Viņš krieviem pastāsta to, kā 9.maija svinības uztver latvieši. Dmitrijs piedāvā iztēloties variantu kā izskatītos Latvija, ja nacistiskās Vācijas okupācijas beigās un padomju okupācijas sākumā Latvijā svinētu visu otrādāk - padomju okupācijas beigas un nacistiskās Vācijas okupācijas sākumu.

Kā zināms, Pārdaugavā pie Padomju armijas karavīru pieminekļa svin 9.maiju.

Savā video Dmitrijs krieviem palīdz iztēloties, kā būtu, ja būtu. Latvieši svinētu 22. jūniju, dienu, kad Vācu armija iebruka Latvijas teritorijā. Viss notiktu ierastajās 9.maija svinību tradīcijās. Radio skanētu dziesmas, kurās slavinātu vācu karavīrus, turklāt daudzi staigātu ar kāšu krustiem un lentītēm sarkanbaltsarkanā krāsā. Tv rādītu filmas par Otro Pasaules karu un Vācu armijas diženajiem sasniegumiem. Desmitiem slikti uzņemtu filmu par Latvijas leģioniem. Radio skan vācu dziesmas. Uz ielām visu jūniju būtu manāmas automašīnas ar uzrakstiem - uz Maskavu. Vakarā sadzērušies latvieši iekāptu tramvajā un piedāvātu vietējiem krieviem sadzert, jo ir taču svētki.

Krievijas jaunās paaudzes nacionālists Dmitrijs Savins neilgi pēc 2015. gada martā notikušās kratīšanas viņa dzīvoklī pārcēlies uz Latviju un ir apmeties Liepājā. Viņš Latvijā lūdza politisko patvērumu, jo pēc viņa izteiktās kritikas par Krievijas īstenoto Krimas aneksijas politiku pret viņu vērsušās Krievijas varas iestādes.

 

Kasjauns.lv/Foto: Ekrānuzņēmums no video, Rojs Maizītis
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 78
  • Krievijas vēsturē baisākais maniaks Popkovs apsūdzēts vēl 60 sieviešu slepkavībās 14
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 28