"Vienotības" Ētikas komisija nolēma rosināt partijas valdi izslēgt no politiskā spēka deputāti Ilzi Viņķeli.

"Vienotība" par Viņķeles izslēgšanu no partijas lems tikai pēc kongresa 9

Ziņas
2016. gada 10. maijā 08:41
Pašreizējā "Vienotības" valde tomēr nelems par deputātes Ilzes Viņķeles izslēgšanu no partijas, un šo jautājumu vērtēs jaunievēlētā politiskā spēka valde pēc kongresa.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, "Vienotība" veikusi valdes locekļu aptauju un seši valdes pārstāvji uzskatīja, ka lēmums par Viņķeli ir jāpieņem pirms kongresa, bet deviņi norādīja, ka jautājums būtu jāatrisina pēc kongresa. Šo jautājumu neatstāt nākamajai valdei rosināja Inese Vaidere, Kārlis Šadurskis, Edvards Smiltēns, Karina Korna, Solvita Āboltiņa un Jānis Reirs. Savukārt Artis Pabriks, Aleksejs Loskutovs, Laimdota Straujuma, Andrejs Judins, Krišjānis Kariņš, Rihards Kozlovskis, Andris Piebalgs, Anrijs Matīss un Arvils Ašeradens uzskata, ka šis jautājums jāskata 4.jūnija kongresā ievēlētajai valdei.

"Vienotības" Ētikas komisija nolēma rosināt partijas valdi izslēgt no politiskā spēka deputāti Viņķeli. Savukārt, izvērtējot jautājumu par deputātes Lolitas Čigānes (V) iespējamo izslēgšanu no partijas, komisija varētu rosināt izteikt viņai rājienu un liegt uz gadu ieņemt amatus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Komisijas pārstāvji šos lēmumus līdz šim izvairījušies komentēt. Komisijas lēmumi ir rekomendējoši. Par politiķu izslēgšanu no partijas jālemj politiskā spēka valdei.

Viņķele un Čigāne pārstāv tā dēvēto "Vienotības" Saeimas frakcijas opozicionāru sešinieku, kas valdības veidošanas laikā uzstāja uz nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK dalību koalīcijā, kā arī neatbalstīja partijas līderes Solvitas Āboltiņas kandidatūru premjera amatam. Arī citos jautājumos "sešinieks" mēdza neatbalstīt partijas vadības lēmumus.

"Vienotība" pulcēsies ārkārtas kongresā 4.jūnijā, kurā pārvēlēs partijas vadību. Uz partijas priekšsēdētāja amatu kandidē Piebalgs un Saeimas deputāts Edvards Smiltēns.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 33
  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 42
  • Tikai 10 km no Ukrainas robežas izvietoti desmitiem krievu tanku 2