Tirzas luterāņu baznīcas svečturi izgatavoti pazīstamā Rīgas meistara Johana Didriha Rēvalda darbnīcā.

Lietuvā atrasti un atgūti 90.gadu beigās Tirzas baznīcai nozagti sudraba svečturi

Novadu ziņas
2016. gada 11. maijā 18:13 2016. gada 11. maijā 18:13
Latvija šonedēļ no Lietuvas ir atguvusi 20.gadsimta 90.gadu beigās nozagtus mākslas priekšmetus, informēja Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā (VKPAI).

Šogad februārī no Traķu vēstures muzeja direktora Virgīlija Poviļūna saņemta informācija, ka Lietuvā publiskā tirdzniecībā ir parādījušies divi sudraba svečturi, kas varētu būt piederīgi Latvijai. VKPAI speciālisti konstatējuši, ka abi mākslas darbi ir Tirzas luterāņu baznīcas svečturi, kas kopā ar griestu lustru 1997.gadā nozagti no baznīcas.

Kā norāda VKPAI, šis ir viens no gadījumiem, kas pierāda, ka pirms ilgāka laika nozagti vērtīgi mākslas priekšmeti agrāk vai vēlāk parādīsies apgrozībā publiskā vidē. Līdzīgi savulaik bijis ar Siguldas Jaunās pils vāzi, kas arī tika nozagta pagājušā gadsimta 90.gados un atgūta pēc vairākiem gadiem.

Tirzas luterāņu baznīcas svečturi izgatavoti pazīstamā Rīgas meistara Johana Didriha Rēvalda darbnīcā. Latvijas lietišķās mākslas vēsturē, īpaši baroka un vēlā baroka periodā, sudrabā darināto svečturu skaits nav liels. Ārpus muzeju kolekcijām saglabājušos šī meistara darbu nav daudz.

LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Mārtiņš Rītiņš paziņo, ka pēc 23 gadiem pamet Latvijas labāko restorānu 29
Tu neticēsi, ko šis ķīnietis izdarīja piecās minūtēs, lai dabūtu zelta stieni. Šodienas biedējošākie FOTO 2
Uz "mazo Kurzemi" Anglijā dodas strādāt, lai atmaksātu paņemtos ātros kredītus 24
Pievienot komentāru