Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ārlietu ministrijā Vešņakovam tika aicināts izvairīties no vēstījumiem, kas vērsti uz Latvijas sabiedrības šķelšanu.

Vešņakovs Ārlietu ministrijā saņem sukas, pārsniedzis diplomātiskajā praksē pieņemtās robežas 31

Politika
2016. gada 12. maijā 15:32 2016. gada 12. maijā 15:32
Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs šodien tikšanās laikā ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu norādījis uz diplomātiskajā praksē pieņemto robežu pārkāpšanu saistībā ar vēstnieka izteikumiem.

Uz ĀM šodien izsauktajam Krievijas vēstniekam Pildegovičs norādīja, ka vēstnieks savos publiskajos izteikumos ir pārsniedzis diplomātiskajā praksē pieņemtās robežas. Valsts sekretārs kā nepieņemamu minēja vēstnieka pausto kritiku rezidences valsts īstenotajai iekšpolitikai un ārpolitikai, apvainojumus Latvijai par meliem attiecībā uz Minskas vienošanās izpildi konflikta noregulējumam Ukrainā un pārmetumus par vēstures falsifikāciju.

Kā absurds tika noraidīts vēstnieka apgalvojums, ka Latvijas valdība ierobežo Latvijas iedzīvotāju iespējas saņemt alternatīvu informāciju par pasaulē notiekošo, informēja ĀM.

Tāpat Pildegovičs izteica vilšanos, ka, neskatoties uz vēstnieka ilgo kadenci Latvijā, viņam nav izdevies līdz galam izprast Latvijā un tās sabiedrībā notiekošos procesus. Vēstnieks tika aicināts izvairīties no vēstījumiem, kas vērsti uz Latvijas sabiedrības šķelšanu.

Valsts sekretārs pauda neizpratni par Vešņakova centieniem radīt iespaidu, ka Latvijas politiskās izvēles kavē Latvijas-Krievijas sadarbību. Valsts sekretārs atgādināja, ka Latvija vienmēr ir iestājusies par labām kaimiņattiecībām ar Krieviju, taču Krievijas īstenotā prettiesiskā Krimas aneksija un tās izprovocētais konflikts Ukrainas austrumos ir ietekmējuši šīs attiecības.

Vienlaikus pat šajos sarežģītajos starptautiskajos apstākļos Latvija ir turpinājusi iespējamo un nepieciešamo dialogu ar Krieviju tādās jomās kā ekonomika, kultūra, pārrobežu sadarbība, kā arī sadarbība ārlietu, robežas un muitas dienestu starpā.

Jau vēstīts, ka Vešņakovs intervijā "Vesti Segodna" apgalvojis, ka Latvijā un virknē citu valstu mērķtiecīgi tiek veikta Krievijas "demonizācija". Labām Krievijas un Latvijas attiecībām traucējot arī centieni falsificēt vēsturi un komisija, kas vērtē "zaudējumus no it kā padomju okupācijas".

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 127
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 17
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 44
Skatīt visus komentārus