Brigmanis nešaubās, ka Kaimiņa partija iekļūs nākamajā Saeimā.

Brigmanis nešaubās, ka Kaimiņa partija iekļūs nākamajā Saeimā 23

Viedokļi
2016. gada 14. maijā 09:01 2016. gada 14. maijā 09:01
Deputāts Artuss Kaimiņš ir malacis, viņu var saukt vienalga kā grib, bet viņa jaundibinātajai partijai "KPV" ir savs elektorāts, un partija iekļūs nākamajā Saeimā, intervijā pauda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

"Es ļoti nopietni novērtēju Kaimiņu kā savu politisko konkurentu. Es redzu, ka viņš ar savu politisko spēku nepretendēs uz ZZS elektorātu, bet tas, ka viņam būs zināma daļa bijušās Zaltera partijas, kā arī Sudrabas partijas (NSL) elektorāta atbalsts, par to man nav ne mazākās šaubas," sacīja Brigmanis.

Politiķis arī uzsvēra, ka cilvēkiem vienmēr ir bijusi vēlme redzēt kaut kādu jaunu seju un tie argumenti ir pavisam vienkārši – viena haizivs tajā pīļu dīķī [apzīmējot Saeimu] der iekšā. "Un Kaimiņš asociējas ar haizivi vai kaut ko tamlīdzīgu. Tomēr tikpat ātri kā tāda tipa partijas ienāk politikā, tikpat ātri viņas arī izšķīst. Jo sastopoties ar šo reālo, sūro ikdienu, politikā var pastāvēt tikai partijas, kas ir balstītas uz ļoti spēcīgu reģionālo tīklu," pauda ZZS līderis. Viņš gan norādīja, ka reģionālais tīkls nav palīdzējis Tautas partijai.

Jābūt iekšēji būvētam modelim, kur ir mijiedarbība starp demokrātiju un kas dod zināmu rīcības brīvību līderim, skaidroja Brigmanis, paužot, ka nezina cik lielā mērā demokrātija būs Kaimiņa partijā, jo ir redzams politiskais spēks, kas veidojas ap vienu līderi. Tomēr viss atkarīgs no tā kādus cilvēkus Kaimiņš "ievilks aiz sevis iekšā nākamajā Saeimā".

Brigmanis norādija, ka lielā mērā Kaimiņam jāpasakās žurnālistiem. "Visumā [žurnāliste Inga] Spriņģe ievilka viņu iekšā Saeimā. No Spriņģes intervijas televīzijā, kur viņa centās parādīt viņu tādu šādu tādu, viņš izgāja kā uzvarētājs un ieguva atpazīstamību," sacīja politiķis, norādot, ka līdzīgi notiek arī šobrīd, jo Kaimiņš vienmēr prot pagriezt jautājumus pa savam. "Jebkurš uzgājiens publiskajā telpā, tiešraidē, viņam būs ar bonusu. Es neesmu redzējis žurnālistu, kas viņu varētu nolikt pie vietas," sacīja Brigmanis

Jau vēstīts, ka Uzņēmumu reģistrs (UR) piektdien ir saņēmis Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa jaundibinātās partijas "KPV" reģistrācijas dokumentus, aģentūrai BNS apliecināja UR.

Dokumenti iesniegti piektdien un lēmumu par partijas reģistrāciju UR pieņems nedēļas laikā.

Iepriekš Kaimiņš aģentūrai BNS pauda, ka no viņu puses esot izdarīts viss, lai partijas reģistrācijas process norisinātos sekmīgi, esot bijušas arī konsultācijas ar notāriem un pašu UR. Tāpat politiķis norādīja, ka likums nosaka, ka UR dokumentācija ir jāiesniedz trīs mēnešu laikā kopš partijas dibināšanas, līdz ar to nekādas steigas neesot, taču esot vēlme nokārtot visu laicīgi.

BNS / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Aktiera Jāņa Paukštello veselības stāvoklis uzlabojies 16
Stilistu triki, kā par mazu naudu izskatīties izsmalcināti un dārgi 10
Sieviete no Mančestras parāda, kādu paradīzi var radīt, ja ir izdoma un rokas darba nebīstas 6
Skatīt visus komentārus