Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Augusts Brigmanis aprīlī par darbu Saeimā saņēmis 3398 eiro.

Zaļzemnieku līderis Brigmanis joprojām visvairāk pelnošais Saeimas deputāts 59

Politika
2016. gada 15. maijā 13:19 2016. gada 15. maijā 13:19
Aprīlī Saeimas deputātiem atalgojumā izmaksāti 191 140 eiro pēc nodokļu nomaksas, informēja parlamenta Preses dienestā.

Līdzīgi kā citos mēnešos, aprīlī vislielākais atalgojums - 3398 eiro - izmaksāts Augustam Brigmanim, kurš ir Zaļo un zemnieku savienības frakcijas vadītājs, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sekretārs, kā arī Pieprasījumu komisijas priekšsēdētājs.

Viens no lielākajiem atalgojumiem arī pagājušajā mēnesī bija Saeimas Prezidija locekļiem, parlamenta komisiju un frakciju vadītājiem. Deputātu atalgojumā iekļauta alga, slimības pabalsts, samaksa par frakcijas priekšsēdētāja vai viņa vietnieka amatu, par Saeimas komisijas priekšsēdētāja, viņa vietnieka vai sekretāra amatu, par Saeimas apakškomisijas priekšsēdētāja vai sekretāra amatu, kā arī piemaksa Saeimas Prezidija locekļiem.

Piemēram, "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītāja, Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa aprīlī saņēmusi 2660 eiro, Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča (ZZS) - 2555 eiro, Juridiskās komisijas vadītājs un nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzeme un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš - 2604 eiro, Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītājs Andris Bērziņš (ZZS) - 2579 un VL-TB/LNNK frakcijas vadītājs, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja biedrs Raivis Dzintars - 2884 eiro.

Atalgojumu virs 2500 eiro saņēmuši vēl vairāki deputāti, piemēram, Saeimas sekretāra biedrs, "No sirds Latvijai" frakcijas vadītāja vietnieks, kā arī Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris - 2844 eiro, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs, Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sekretārs Ainārs Latkovskis (V) - 2742 eiro, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) - 2598 eiro, kā arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK) - 2517 eiro, Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere (V) - 2651 eiro, Mandātu komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (S) - 2566 eiro, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Jānis Vucāns (ZZS) - 2651 eiro un Eiropas lietu komisijas vadītāja Lolita Čigāne (V) - 2517 eiro.

Savukārt zemākais atalgojums - 1209 eiro - bija deputātam Dainim Liepiņam (LRA). Pēc Saeimas lēmuma par piekrišanu Liepiņa krimināllietas turpmākai izskatīšanai tiesā viņš uz laiku nevar piedalīties parlamenta sēdēs, kā arī saņem pusi no algas. Pērn 17.septembrī Jelgavas tiesa Liepiņu atzina par nevainīgu un pilnībā attaisnoja visās apsūdzības epizodēs. Savukārt Zemgales apgabaltiesa, apelācijas kārtībā skatot lietu par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā, pasludināja jaunu spriedumu, nolemjot sodīt Liepiņu ar 1080 eiro naudas sodu. Liepiņš notiesājošo spriedumu pārsūdzējis Augstākajā tiesā.

Kā ziņots, janvārī un februārī deputātiem atalgojumā kopumā izmaksāti 390 380 eiro pēc nodokļu nomaksas. Janvārī deputātiem izmaksāti 197 655 eiro, februārī - 192 715 eiro, bet martā - 189 735 eiro.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

7 iemesli, kas neļauj notievēt pēc dzemdībām 3
Bērniem NAV jāpieskata mazie brāļi vai māsas. Psihoterapeite: "Neuzkraujiet vecākajiem bērniem savus pienākumus!" 28
"Spēlmaņu naktī" triumfē Briķe un Jakovels un režisors Zemļanskis ar "Precībām" 2
Skatīt visus komentārus