Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nelegālo izmitināšanas centrā Daugavpilī pārsvarā savu deportāciju uz tēvzemi gaida vjetnamieši. Viena nelegāla uzturam valsts dienā tērē mazliet vairāk par desmit eiro. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Kā Daugavpilī dzīvo nelegālie imigranti, un cik viņu labā tērē valsts? 23

Sabiedrība
2017. gada 26. maijā 05:11 2017. gada 26. maijā 05:11
Kasjauns.lv
Viena nelegālā imigranta – robežpārkāpēja izmitināšana valstij dienā izmaksā 10,38 eiro. Robežsargu notvertie nelegālie imigranti nokļūst aizturēto ārzemnieku centrā Daugavpilī, kur viņi dzīvo aiz atslēgas līdz brīdim, kamēr viņi tiek deportēti atpakaļ uz tēvzemi.

Pašlaik Daugavpils nelegālo imigrantu centrā pārsvarā dzīvo vjetnamieši, raksta Daugavpils ziņu portāls Nasha.lv. Viena imigranta uzturēšana valsts budžetam dienā izmaksā mazliet vairāk par desmit eiro: 2,56 eiro dienā paredzēti higiēnas un pirmās nepieciešamības precēm, bet „Energo help” katru baro par 7,82 eiro dienā. Tiesa, zīdaiņu māmiņas un imigranti, kuri augumā ir garāki par 1,95 metriem saņem pusotru porciju ēdiena.

Katru dienu robežpārkāpējam paredzēti 80 grami gaļas, 250 grami kartupeļu un piena, 40 grami sausā piena, 30 grami siera, 25 grami konditorejas izstrādājumu, kā arī dažādi augļi un dārzeņi. Savukārt vīriešiem mēnesī izsniedz trīs vienreizējos skuvekļus, bet visiem, bez dzimumu izšķirības, – 200 gramus saimniecības un 100 gramus tualetes ziepju, 400 gramus veļas pulvera un 200 gramus trauku mazgājamā līdzekļa.

Jāteic, ka šogad robežsargi notvēruši 56 robežpārkāpējus no kuriem 33 bija Vjetnamas pilsoņi.

Citi šobrīd lasa

Treniņbiksēs - uz operu?! Sporta bikses tagad ir modīgs un šiks apģērbs 67
VIDEO: Jūs man te veikalu nepiecūkosiet - apkopēja klientiem liek pa bodi staigāt zeķēs 28
Grībauskaites neierašanās uz Latvijas simtgades svētkiem sanikno lietuviešus: viņi atsakās piedot savai prezidentei 88
Skatīt visus komentārus

"Страна, я не люблю тебя!": школьницу из Риги избили в столетие Латвии, а полиция ехала 40 минут 27

Девочка-инвалид написала письмо Путину и покончила с собой...