Muzeju dienā īpaši piedāvājumi Rīgas Porcelāna muzejā un Jūgendstila centrā

Ziņas
2016. gada 17. maijā 10:16
18. maijā, Starptautiskajā muzeju dienā, visas dienas garumā muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” apmeklētājus iepriecinās ar dažādiem pasākumiem.

Uz restaurētajām 20. gs. sākuma klavierēm “Tresselt”, kas ikdienā apskatāmas viesistabā,  pianiste Katrīna Suroveca  atskaņos jūgendstila laika populārus skaņdarbus.

Līdz 12. jūnijam muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” var aplūkot izstādi “Tulpes no baroka līdz jūgendstilam”. Izstāde iepazīstina ar mākslas un sadzīves priekšmetiem, kurus rotā tulpju motīvs. Priekšmetus papildina fotogrāfijas un, protams, tulpju ziedi.

Rīgas Porcelāna muzejā 18. maijā plkst. 17.00 mākslas vēsturnieces Ludmilas Neimiševas lekcija ciklā “Porcelāna pēcpusdiena”, ielūkojoties Kuzņecova keramikas kolekcijā. Ieskicējot laikmeta kontekstu un Kuzņecova keramikas unikalitāti, lekcijas laikā ikvienam interesentam būs iespēja iepazīt to mākslinieku daiļradi, kuri radīja trauku dizaina metus pēc Kuzņecova fabrikas pasūtījuma.

Lekciju papildinās izstāde, kas Rīgas Porcelāna muzejā apskatāma līdz 12. jūnijam –  a/s “M.S. Kuzņecovs” Porcelāna, fajansa un māla izstrādājumu fabrikā izgatavotas keramikas vāzes no kolekcionāra un mecenāta Pētera Avena kolekcijas. Kuzņecova fabrika produkcijas dizaina izstrādē 20. gadsimta 30. gados sadarbojās ar profesionāliem māksliniekiem, un metus keramikas izstrādājumiem piedāvāja daudzi izcili latviešu autori. Ekspozīcijā pārstāvēti mākslinieki Romans Suta (1896-1944) un Jūlijs Madernieks (1870-1955).


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Karlīna Timofejeva / Foto: Ieva Čīka/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 116
  • Kā viena muļķīga universitātes darbinieku nolaidība izpostīja jaunas sievietes dzīvi 8
  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 25