Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvija parakstīs Stambulas konvenciju.

Ministrs Reirs šodien Sofijā parakstīs daudz apspriesto Stambulas konvenciju 30

Politika
2016. gada 18. maijā 07:40 2016. gada 18. maijā 07:40
Labklājības ministrs Jānis Reirs trešdien Sofijā, Bulgārijā parakstīs Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb Stambulas konvenciju, ziņo Labklājības ministrijā.

Pēc tam, kad starptautisks līgums ir parakstīts, to būs nepieciešams arī ratificēt. Tas nozīmē, ka Saeima pieņem lēmumu likuma veidā, šajā likumā nosakot atbildīgās iestādes, pilnvaru apjomu. Ar parakstīšanu valsts apliecina, ka tā atturēsies no tādu darbību veikšanas, kas ir pretrunā starptautiskajam līgumam.

Stambulas konvencijā ir noteiktas jomas, kurās dalībvalstīm nepieciešams veikt izmaiņas, ar mērķi novērst un mazināt vardarbību ģimenē un vardarbību pret sievietēm. Konvencija nosaka, ka dalībvalstis īstenojot pasākumus to dara koordinēti, tādējādi veidojot vienotu politiku, ietverot visas nepieciešamās institūcijas un organizācijas visos sabiedrības līmeņos.

"Parakstot Stambulas konvenciju, Latvija sper būtisku soli pretī vardarbības izskaušanai ģimenē. Uzskatu, ka cieņpilnai attieksmei pret sievieti un attiecībām ģimenē ir jābūt katras ģimenes tradīcijai un vērtībai. Līdz ar to nepieciešams īstenot jebkuru rīcību vardarbības novēršanai – gan starptautiski demonstrējot savu politisko apņemšanos, gan īstenojot efektīvus pasākumus, kas nodrošinās mieru katrā ģimenē. Esmu pateicīgs visiem, kas veicināja Latvijas virzību Stambulas konvencijas parakstīšanai un nebaidījās paust publisku atbalstu," komentē Reirs.

Pēdējo gadu laikā Latvijā tika veiktas izmaiņas normatīvajos aktos, kas vērstas uz to cilvēku aizsardzību, kas cietuši no vardarbības ģimenē, tomēr daudzos jautājumos nepieciešami uzlabojumi un risinājumi.

Ministrija norāda, ka, pirmkārt, ir jāturpina veidot efektīva sistēmu vardarbības novēršanai un reaģēšanai uz vardarbības gadījumiem, jo pagaidām darbojas atsevišķi šīs sistēmas elementi. Otrkārt, ir nepieciešams veikt papildus grozījumus normatīvajos aktos. Treškārt, ir svarīgi nodrošināt, lai pieņemtie normatīvie akti tiktu pielietoti praksē – tāpēc svarīga visu iesaistīto speciālistu apmācība, saskaņota sadarbība un vienotas izpratnes veidošana par vardarbību pret sievieti un vardarbību ģimenē kā sabiedrībā nepieļaujamu un izskaužamu parādību. Ceturtkārt, ir nepieciešams pilnveidot instrumentus, kas nodrošinātu kvalitatīvu un efektīvu palīdzību cietušajiem no seksuālās vardarbības.

10.maija sēdē Ministru kabinets pieņēma lēmumu pilnvarot labklājības ministru parakstīt Stambulas konvenciju, jo neatbalstīja Tieslietu ministrija.

Konvencija tika pieņemta 2011.gadā un patlaban tai savu atbalstu pievienošanās ceļā ir paudušas visas Eiropas Savienības valstis.

BNS/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 7
Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 6
Miris 5 gadus vecais Vladiks, kurš nonāca komā pēc zobārsta apmeklējuma 7
Skatīt visus komentārus