Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pensionāru vidū aizvainojums aug, pastāstīja Andris Siliņš.

Pensionāru federācija: "Pacietības mērs ir tuvu lūzuma punktam." VIDEO 5

Sabiedrība
2016. gada 18. maijā 09:02 2016. gada 18. maijā 09:02
Pensionāru pacietības mērs ir diezgan tuvu tam, kad varētu notikt kaut kāds lūzums, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētājs Andris Siliņš (ZZS).

Siliņš stāstīja, ka LPF ikdienā saņem zvanus un vēstules no senioriem, kas liecina, ka valda zināms aizvainojums, ka viņu materiālais stāvoklis daudzos gadījumos ir nožēlojams.

Uzskaitot pensionāriem aktuālās problēmas, Siliņš gan atzina, ka ir cerība tuvākajā laikā atsevišķus jautājumus atrisināt. "Izpratne lielākajai daļai politiķu ir. Galvenais faktors, kas traucē pilnvērtīgi risināt jautājumus, ir finansējuma trūkums," akcentēja federācijas vadītājs.

Pilna intervija ar Siliņa kungu:

Jau vēstīts, ka LPF nolēmusi informēt Saeimas frakcijas un valdību par pensionāru stāvokļa pasliktināšanos un vairākiem priekšlikumiem situācijas uzlabošanai, piemēram, pensionāru valsts veselības aprūpes sistēmas izveidi un citiem labvēlīgākiem sociālajiem nosacījumiem pensionāriem, iepriekš noskaidroja LPF.

Federācija uzskata, ka ir nepieciešami likumdošanas akti, kas uzlabo vientuļo un vecāka gadagājuma pensionāru materiālo stāvokli, tostarp piemaksas pie pensijām par darba stāžu līdz 1996.gadam, palielināta pensiju indeksācija par lielu darba stāžu.

LPF arī norāda, ka nepieciešamas izmaiņas likumdošanā, kas virzītas uz objektīvāku darba mūža novērtējumu pensionāriem, kuri pensionējušies no smagiem un kaitīgiem darba apstākļiem. "Tiem cilvēkiem, kuri izmantojuši iespēju ātrāk aiziet pensijā, šobrīd ir mazāks stāžs un pensija,"  iepriekš skaidroja LPF vadītājs.

Tāpat LPF rosina pensionāra ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamā minimuma palielināšanu līdz minimālās algas līmenim. "Šobrīd neapliekamais minimums ir 235 eiro, un mūsu priekšlikums ir to palielināt līdz minimālai algai, ka šogad ir 370 eiro. Mēs gan iestājamies par pakāpenisku palielināšanu," skaidroja Siliņš.

Par LPF domes sēdē pieņemto lēmumu tiks informēta Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, valdība un Saeimas frakcijas.

LPF domes sēdē arī nolemts nosūtīt vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) par situāciju, kas izveidojusies sakarā ar izmaiņām elektroenerģijas patēriņa apmaksā. "Sabiedrisko pakalpojumu regulatora lēmums par izmaiņām elektroenerģijas apmaksā nosaka maksu par pieslēgumu, kas diemžēl sit pa tiem pensionāriem, kas patērē ļoti maz - mazāk par 90 kilovatiem mēnesī. Tāpēc nosūtīsim premjerministram priekšlikumu, ka ir jāmeklē kompensācijas mehānisms tieši tiem mazajiem nabadzīgajiem patērētājiem, kas taupa katru kilovatu, lai būtu mazāk jāmaksā. Tagad, nosakot pieslēguma maksu, nabadzīgajiem pensionāriem pieaugs rēķini," uzsvēra Siliņš.


LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 26
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 19
Skatīt visus komentārus