Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Stradiņa slimīcas jaunā korpusa būvniecība var apstāties pusceļā, liecina jaunākā informācija.

Bardaks Stradiņa jaunās slimnīcas būvē - lifti ved uz telpām, kuru... nav. VIDEO 30

Sabiedrība
2016. gada 18. maijā 22:17 2016. gada 18. maijā 22:17
Jaunajā Stradiņa slimnīcas korpusā būs lifti uz operāciju zālēm, bet pašas operāciju zāles netiek būvētas, un neviens arī nevar pateikt, vai un kad tas notiks, vēsta LTV "Panorāma".

Šāds kārtējais absurds iezīmējas slimnīcas jauno ēku būvniecības procesā. Izrādās, būvniecības līgumi noslēgti tā, ka nevienam nav skaidrs, no kādiem līdzekļiem būvniecības turpināšanu apmaksās un vai nauda ir pieejama.

Būvniecības pirmā kārtā, kurā ieguldīti 86 miljoni eiro, tikšot pabeigta rudenī. 24 miljoni finansējuma nāk no Eiropas fondiem, atlikums ir pašu sarūpēts, kā arī aizņēmums. Taču šajā naudā nav ieskaitīta akūtā vajadzība pēc operāciju zālēm. Tās ietilpa plānā numur 2, taču, lai otro plānu realizētu, vajadzētu vēl 160 miljonus eiro. Un te arī veiksmes stāsts apstājas -  tādas naudas nav. Pirmajā kārtā izbūvētie lifti ved uz operāciju zālēm, kuru nav, jo nav naudas, par ko tās uztaisīt. Tieši tik absurda ir situācija jaunā korpusa būvē.

Trauksme par projekta apstāšanos sacelta visaugstākajā politiskajā līmenī, taču skaidrības nav arī politiķiem. Veselības ministrs Guntis Belēvičs pastāv par to, ka "nav pieļaujama tāda situācija, ka slimnīcas otrā kārta netiek būvēta, jo pirmā kārta neatrisina faktiski neko". Viņam ir taisnība - darbu jaunā kvalitātē un jaunos apstākļos ārsti nevarēs sākt bez otrās kārtas pabeigšanas.

Problēmas sakne ir nepilnīgi līgumi ar būvniekiem. 2012. gadā slēgtā vienošānās nenorāda, kad un kā darbi darbi būvē jāpabeidz, un naudu visa pabeigšanai būtu jāmeklē kopā ar Finanšu ministriju. Šīs jomas vadītāja Dana Reizniece-Ozola savukārt saredz lielus riskus attiecībā uz Eiropas naudas izlietojojuma uzraugiem, tāpēc pieļauj iespēju, ka būtu jārīko pavisam jauns iepirkuma konkurss. Tas savukārt nozīmē, ka slimnīcas jaunais korpuss netiks uzcelts ātrāk kā 2023.gadā. Par sarežģīto situāciju vairāk skaties LTV sagatavotajā sižetā:

 

Kasjauns.lv

Citi šobrīd lasa

Notiesāto pēdās: Kā šobrīd izskatās pamestajā Šķirotavas cietumā? 4
Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos 17
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 5
Skatīt visus komentārus