Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vienlaikus viņš atzina, ka ir nepieciešams atstāt arī atvērtus komunikāciju kanālus ar Krieviju.

Rinkēvičs: "Tuvākajā laikā nav gaidāms, ka Krievija mainīs savu agresīvo ārpolitiku" 15

Viedokļi
2016. gada 20. maijā 16:47 2016. gada 20. maijā 16:47
Tuvākajā laikā nav gaidāms, ka Krievija varētu mainīt savu agresīvo ārpolitiku, tādējādi nav paredzami arī nekādi NATO un Maskavas attiecību uzlabojumi, vienlaikus ir svarīgi atstāt atvērtus komunikāciju kanālus, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Vienotība"), kurš Beļģijas galvaspilsētā Briselē piedalās alianses ārlietu ministru sanāksmē.

Ceturtdienas vakarā NATO dalībvalstu ārlietu ministri pārrunāja veidus, kādos tālāk veidot attiecības ar Krieviju. "NATO dalībvalstīm ir vienota izpratne - ne Krievija grasās mainīt tuvākajā laikā savu agresīvo ārpolitiku, ne arī gaidāmi kādi būtiski uzlabojumi attiecībās starp aliansi un Maskavu," sacīja Rinkēvičs.

Ārlietu ministrs uzsvēra, ka visas NATO dalībvalstis ir vienprātīgi noskaņotas - aliansei ir jāstiprina klātbūtne austrumu flangā, tostarp Baltijā. "Ir jādara visas tās lietas, par kurām mēs šeit diskutējam, lai nekādā veidā nevienam pat sapņos neienāktu apšaubīt 5.Pantu, vai to kaut kāda veidā pārbaudīt," sacīja ārlietu ministrs.

Vienlaikus viņš atzina, ka ir nepieciešams atstāt arī atvērtus komunikāciju kanālus ar Krieviju. Rinkēvičs paskaidroja, ka gan NATO, gan Krievija ir gatavas turpināt dialogu pat, ja tajā nebūs nekādu sensāciju. "Tas būtu tikai leģitīmi, ka par tiem lēmumiem, kādus NATO pieņem saistībā ar savu dalībvalstu aizsardzību, Krievijas puse uzzina tiešā sarunu ceļā. Ja puses vienosies - NATO un Krievija - tad vēl pirms Varšavas samita nav izslēgta NATO un Krievijas padome," pauda Rinkēvičs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka NATO ārlietu ministri sanāksmē Briselē pārrunā alianses attiecības ar Krieviju, NATO–Krievijas padomes sanāksmes rezultātus un sniedzo savu redzējumu par turpmāko attiecību veidošanas aspektiem.

Ārlietu ministrija iepriekš informēja, ka ņemot vērā Krievijas agresiju Ukrainā un Krimas nelikumīgo aneksiju, NATO nostāja attiecībā uz Krieviju ir nemainīga – pušu praktiskās sadarbības atjaunošanas priekšnosacījums ir Krievijas reāla atgriešanās pie starptautisko normu un saistību, pirmkārt, Minskas vienošanās, izpildes. Vienlaikus NATO turpina politisko dialogu ar Krieviju, kas līdz šim nav bijis pārtraukts.

Ministri pārrunāja gatavošanos NATO Varšavas samitam, kurš notiks šā gada 9.-10.jūlijā. Sagaidāms, ka samitā tiks pieņemti lēmumi par NATO klātbūtnes stiprināšanu Baltijas reģionā.

BNS/Foto: Zane Bitere/LETA

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 28
Tiesa atbrīvo 15 gadus veco skolnieku, kurš piekāva policistu 124
Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 102
Skatīt visus komentārus