Lielākajā daļā Apvienotās karalistes viendzimuma laulība ir likumīga kopš 2014.gada. Izņēmums ir Ziemeļīrija, kuras valdība darījusi zināmu, ka negrasās apsvērt šādas izmaiņas likumā.

Latviešu rakstniece Anglijā apprecējusies ar mīļoto sievieti 164

Sabiedrība
2016. gada 23. maijā 07:01 2016. gada 23. maijā 07:01
Šoreiz prieka vēsts no latviešiem Anglijā. Latviešu izcelsmes rakstniece Eva Savele-Gavare, kura vietējiem lasītājiem pazīstama ar vairākiem izaicinošiem romāniem, pēc pārcelšanās uz Lielbritāniju apprecējusies ar bostonieti Roziju. Publiski pieejamā informācija liecina, ka abu mīlas stāsts sācies „KFC” restorānā.

Abu kāzas notikušas 3.maijā, turpat Bostonā, Anglijā. Neilgi pēc tam latviete arī pieņēmusi savas britu izcelsmes sievas uzvārdu, kļūstot par Evu Edžu (Eva Edge).

Spriežot pēc Evas feisbuka profilā publicētā, kāzu ceremonija bijusi pieticīga, pulcējot vien tuvākos draugus un radiniekus. Abas pirmo reizi satikušās darbā, vienā no Bostonas „KFC” restorāniem, kur Eva strādājusi līdz 2015.gadam.

Eva priecājas par dzīvi Anglijā

Kamēr vietējie Evas jaunizveidoto ģimeni Anglijā apsveic un pārim novēl to labāko, aizbraukušajai rakstniecei skarbus vārdus velta atsevišķi tautieši Latvijā. Domas par atgriešanos dzimtenē gan Evu, šķiet, nenomāc un par dzīvi Anglijā viņa nesūdzas, sociālajos tīklos britiem skaidrojot latviešu attieksmi pret viņas seksuālo orientāciju: „Latvieša mīļākais ēdiens ir otrs latvietis! Tāpēc esmu priecīga dzīvot šeit, Anglijā!”

Pēc kāzām ar Roziju Edžu Eva pieņēmusi sievas uzvārdu, kļūstot par Evu Edžu.

Latvijā izdod romānu par lesbiešu attiecībām

Savā daiļradē Eva apraksta visdažādākos mīlas stāstus. Viņas izdoto grāmatu sarakstā ir arī visai provokatīvais 2014.gadā klajā laistais romāns „Uzdrīkstēšanās”, kurā stāstīts par divu sieviešu attiecībām un ceļu pretī laimei. „Grāmatas varones daudz uzdrīkstējās, lai dotos pretī laimei. Tāpēc, ka es pārkāpu robežas un uzdrīkstējos atvērt durvis tēmai, par kuru daudzi, iespējams, būs gatavi mani saplosīt, nosodīt un nobērt negantiem komentāriem. Un tomēr es uzdrīkstējos riskēt!” par savu grāmatu izsakās Eva.

Neskatoties uz to, ka Eva ar sievu šobrīd dzīvo britu salās, viņai joprojām pieder izdevniecība „Iespēju grāmata”.

Kasjauns.lv/ Foto: Facebook.com

Citi šobrīd lasa

"Manam draugam teica, ka esot pārāk tumšādains, jābalina āda" – modele Liene Podiņa par augstās modes aizkulisēm
Porziņģi aizstāv NBA leģenda Šakils O’Nīls: “Nomainiet visus citus. Tikai ne viņu!”
Žannas Friskes vecāki nevēlas atgriezt pazudušo naudu un pārsūdz tiesas spriedumu 2
Skatīt visus komentārus