Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijā 48% izglītības iestāžu atbilst likumā noteiktajām higiēnas prasībām.

Visām higiēnas prasībām atbilstot gandrīz puse skolu valstī 2

Tava izglītība
2016. gada 23. maijā 07:40 2016. gada 23. maijā 07:40
Likumā noteiktajām higiēnas prasībām atbilst 48% izglītības iestāžu, liecina Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sniegtie dati.

Noteiktajām higiēnas prasībām atbilst 48% Veselības inspekcijas apsekoto skolu un 67% gadījumu klasēs oglekļa dioksīda koncentrācija ir augstāka par rekomendēto. Norādīts, ka pētījumi atsevišķās skolās liecina par ļoti sliktu situāciju gan attiecīgā uz iekštelpu gaisa kvalitāti, gan apgaismojumu un trokšņa līmeņiem.

Izglītības vides kvalitāti nosaka mūsdienīga izglītības vide un īpaši svarīgi, ka vide ir arī veselīga un droša, ievērojot, ka audzēkņi tajās pavada proporcionāli lielāko dienas daļu. Gan iekštelpu gaisa piesārņojums, gan nelabvēlīgs mikroklimats, gan nepietiekams apgaismojums vai augumam neatbilstošas un neergonomiskas mēbeles var nelabvēlīgi ietekmēt bērnu attīstību un mācīšanās spējas. Atsevišķu Latvijā veikto pētījumu dati liecina par to, ka vairumā Latvijas skolu vides stāvoklis ir vērtējams kā neapmierinošs, atzīts projektā.

Latvijā 2012.gadā un 2015.-2016.gadā veiktais Pasaules Veselības organizācija (PVO) atbalstītais pētījums "Skolu iekštelpu gaisa kvalitāte" liecina, ka skolu vide bieži neatbilst ne tikai Eiropas Komisijas un (PVO) rekomendētajām prasībām, bet arī atsevišķām Ministru kabineta noteikumos noteiktajām prasībām.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 45
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 31
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 6
Pievienot komentāru