Pedofili internetā nereti slēpjas aiz bērnu profiliem, tāpēc svarīga ir savstarpēja uzticība ģimenē un vecākiem ir jābūt informētiem, ar ko bērns draudzējas un tiekas.

Pedofili internetā nereti slēpjas aiz bērnu profiliem 18

112
2016. gada 23. maijā 13:48 2016. gada 23. maijā 13:48
Pagājušais un šis gads pierāda, ka bērni arvien biežāk kļūst par upuriem dzimumnoziedzniekiem, šodien preses konferencē par bērnu un jauniešu drošību vasaras brīvlaikā paziņoja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Ķuzis akcentēja, ka bērni bieži brīvo laiku pavada internetā. "Šis un pagājušais gads pierāda, ka bērni arvien biežāk kļūst par upuriem "ļauniem onkuļiem", kas pastrādā dzimumnoziegumus," teica Ķuzis, uzsverot, ka pedofili internetā nereti slēpjas aiz bērnu profiliem, tāpēc svarīga ir savstarpēja uzticība ģimenē un vecākiem ir jābūt informētiem, ar ko bērns draudzējas un tiekas. "Diemžēl jāsecina tas, ka lietas mēdz beigties arī negatīvi," piebilda policijas priekšnieks.

Runājot par citiem apstākļiem, kas ietekmē bērnu drošību, Ķuzis vērsa uzmanību, ka šis gads izcēlies ar to, ka ceļu satiksmes negadījumos daudz cietuši bērni, kuri atradušies automašīnas salonā. Tas liecina, ka vecākiem ir jāpievērš pastiprināta uzmanība pareizu bērnu sēdeklīšu lietošanai un drošības jostu lietošanai. Tāpat, sākoties brīvlaikam, uzmanība jāpievērš drošai braukšanai ar velosipēdu.

Valsts policijas priekšnieks arī norādīja, ka pusaudži bieži kļūst par upuriem mantiskiem noziegumiem, īpaši mobilā tālruņa zādzībās. Tāpat bērniem tiek nozagti velosipēdi.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons savukārt aicināja skolas un audzinātājus apmeklēt VUGD mājaslapu, lai bērnus iepazīstinātu ar ieteikumiem par ugunsdrošību un drošību peldēšanās sezonas laikā. Tas nepieciešams, jo tikai 2019.gadā visās skolās būs ieviesta mācību programma "Cilvēkdrošība".

Eklons atgādināja, ka pagājušajā gadā atrasti 109 noslīkušie, tostarp viens bērns. 2014.gads bijis daudz traģiskāks - toreiz noslīka 154 cilvēki, tostarp deviņi bērni.

Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Sarmīte Villere vērsa uzmanību, ka turpina pastāvēt tendence, kad pieaug dažādas traumas guvušu bērnu skaits. Mediķu novērojumi liecina, ka būtiski samazinājies ar jaunajām psihoaktīvajām vielām saindējušos pusaudžu skaits, taču alkohola lietotāji joprojām esot, un piedzērušies jaunieši nereti izvēlas savu pārākumu izrādīt, riskējot ar savu veselību un dzīvību.

"Gatavojoties izlaidumiem un skolas pasākumiem, ir jārunā par šiem drošības pasākumiem," uzsvēra Villere.

"Līvu akvaparkā" Jūrmalā šodien notiek Iekšlietu ministrijas organizētā informatīvi izglītojošā projekta "Esi drošs - neesi pārdrošs" fināls Latvijas skolu jauniešiem.

LETA / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Bigauņciema, Ragaciema, Klapkalnciema, Apšuciema un Ķesterciema pludmalēs būs pārmaiņas 11
Krištianu Ronaldu dēls parāda, ka varētu būt vēl talantīgāks par savu tēvu 9
"Sveiki, esmu laukā" - Navaļnijs atbrīvots no aresta un jau šovakar piedalīsies mītiņā 43
Skatīt visus komentārus