Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Satiec filmas "Tev, rūķi!" režisori Lieni Laviņu-Kalnaelli un aktrisi Rūtu Birgeri!

Runā Rīga
2016. gada 23. maijā 15:46 2016. gada 23. maijā 15:46
31. maijā uz īpašu tikšanos ar skatītājiem kinoteātrī “Splendid Palace” ieradīsies dokumentālās filmas “Tev, Rūķi!” režisore Liene Laviņa–Kalnaella un Valmieras Drāmas teātra aktrise Ruta Birgere. Pirms filmas seansa gan režisore, gan aktrise pastāstīs par filmas ideju, tapšanas procesu, kā arī atbildēs uz skatītāju jautājumiem.

Filmā “Tev, Rūķi!” režisore Liene Laviņa-Kalnaella seko 92 gadus jaunajai aktrisei Rutai Birgerei Ineses Mičules jauniestudējuma “Eņģeļa kreisais spārns” tapšanas procesā Valmieras Drāmas teātrī. Sastapšanās ar savas dzīves režisoriem un nepielūdzamo laiku šajā sirsnīgajā un asprātīgajā stāstā savijas ar teātra un mājas ikdienu. 2015. gadā Ruta Birgere uzsāk darbu pie lomas iestudējuma, kura centrālā tēma ir vecās un jaunās paaudzes attiecības brīdī, kad vecāki paliek bez mājām. Lugā uzdotie jautājumi aktrisei liek pārdomāt arī pašas dzīvē izdarītās izvēles un dod iespēju skatītājiem savu ikdienu ieraudzīt no cita skatupunkta.

Aktrise Ruta Birgere kopš savas pirmās lomas 1950. gadā spēlējusi vairāk nekā 50 Valmieras Drāmas teātra iestudējumos. Sadarbojusies ar tādiem režisoriem kā Oļģerts Kroders, Varis Brasla, Fēlikss Deičs, Elmārs Seņkovs, Inese Mičule un citiem. 2007. gadā Ruta Birgere saņēmusi Latvijas Teātra gada balvu par mūža ieguldījumu, savukārt pirms trīs gadiem – 2013. gadā – uzņemta Latvijas teātra Zelta fondā. Liela daļa skatītāju Rutu Birgeri uz lielajiem ekrāniem no jauna ieraudzīja kā vecomāti šobrīd populārākajā latviešu spēlfilmā – “Es esmu šeit”, kas arī aizvien ir skatāma kinoteātrī “Splendid Palace”.

Režisore Liene Laviņa-Kalnaella par filmas tapšanas procesu stāsta: “Veidojot šo filmu, esmu sapratusi, ka vide un apkārtējie cilvēki ir tie, kas katrā cilvēkā notur gribasspēku dzīvot un būt laimīgam. Rutai tas ir teātris, kas dod neizsīkstošu mīlestību pret dzīvi. Es patiešām novēlu šādu motivāciju atrast sev un ikvienam.”

Tikšanās ar filmas režisori un galveno varoni kinoteātrī “Splendid Palace” notiks 31. maijā plkst.13.00. Senioriem ieeja uz šo seansu ir par īpaši izdevīgu cenu – 3.00 EUR, uzrādot pensionāra apliecību.

Filmas treileris:
Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Masu kāzas Indijā, kur izprecinātas nabadzīgās musulmaņu meitenes. FOTO 12
Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
"Vicotria'a Secret" modele pakrīt uz mēles un saņem ovācijas 2
Pievienot komentāru