Pierīgas skolās esot pārāk daudz bērnu uz vienu skolotāju.

Cīnoties par pedagogu algām, direktori meklēs taisnību pie Kučinska 18

Ziņas
2016. gada 23. maijā 21:42
Pierīgas pašvaldību skolu direktori plāno nosūtīt vēstuli vairākām valsts iestādēm un amatpersonām, tostarp premjeram Mārim Kučinskim (ZZS) un izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim (V), norādot, ka skolēnu-pedagogu koeficientam šajā reģionā ir jābūt 13:1, nevis 14:1, pastāstīja Pierīgas Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes priekšnieks Oļģerts Lejnieks.

Viņš norādīja, ka šodien tikās skolu direktori no tām pašvaldībām, kurām radīsies zaudējumi, ja koeficients tiks noteikts 14:1. Pārsvarā tās ir Pierīgas pašvaldības.

Bez jau minētās vēstules direktori apņēmušies Šadurskim nosūtīt arī finanšu aprēķinus par to, cik lieli līdzekļi nepieciešami, lai šādu koeficientu nodrošinātu. Lejnieks gan konkrētus aprēķinus neatklāja.

Viņš pastāstīja, ka gadījumā, ja valsts labvēlīgi nereaģēs uz šādām prasībām, Pierīgas skolu direktori, sadarbojoties ar arodbiedrību, ir gatavi izskatīt lokāla streika iespējamību. Pagaidām gan tiek izmantoti visi iespējamie kompromisa risinājumi, piebilda organizācijas vadītājs.

Tāpat vēstuli plānots nosūtīt Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) un Saeimā pārstāvētajām frakcijām.

Kā ziņots, IZM iecerētā pedagogu algu reforma, kurai spēkā būtu jāstājas jau 1.septembrī, paredz palielināt skolēnu skaitu uz vienu skolotāju. IZM ir aprēķinājusi, ka, īstenojot atalgojuma reformu, zemākā pedagogu algas likme palielināsies par 62%, no 420 eiro kāpjot līdz 680 eiro.

LETA/ Foto: Shutterstock, Ieva Čīka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 21
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 29
  • Maksims, kurš aicināja Latviju pievienot Krievijai, tagad lūdz iespēju pamest valsti 10