Medicīna ir tādā attīstības līmenī, ka ļaudis, kas šobrīd ir jaunāki par 40 gadiem, varētu nodzīvot ļoti garu mūžu.

Mūsdienu jaunieši var nodzīvot līdz 130 gadiem, prognozē futurologs 39

Ziņas
2016. gada 23. maijā 22:31
Tie, kas pašlaik ir jaunāki par 40 gadiem, varētu nodzīvot līdz 130 gadiem, šodien Rīgā notiekošajā nākotnes tendenču forumā sacīja futūrists Rejs Hammonds.

Runājot par galvenajām nākotnes tendencēm, Hammonds minēja medicīnas attīstību un tās ietekmi uz vidējo cilvēka mūža ilgumu. "Medicīnas zinātnē pēdējā laikā ir noticis tik daudz, ka varu ar pārliecību teikt, ka tie, kas pašlaik jaunāki par 40 gadiem, var nodzīvot līdz 130 gadiem un vairāk," sacīja futurologs.

"Ir vērts padomāt par pensiju," viņš piebilda.

Kā pamatojumu savam apgalvojumam Hammonds minēja vairākus iemeslus. "Attīstās DNS profilēšana, kas padarīs ārstniecību daudz personalizētāku, zāles būs daudz spēcīgākas," sacīja eksperts. "Papildus tam 30 gadu laikā cilmes šūnas mums palīdzēs veidot atbalsta orgānus, sirds, plaušu un citu orgānu aizvietošanu. Attīstīsies arī nanomēroga medicīna."

Kā ziņots, šodien Rīgā norisinās nākotnes tendencēm veltīts forums "LMT Smart Future", kurā pasaules līmeņa eksperti un Latvijas viedokļu līderi dalās savās prognozēs par visdažādākajām tēmām - sākot no tehnoloģijām, biznesa un ražošanas un beidzot ar pilsētvidi un enerģētiku.

LETA/ Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 58
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 18
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 8