Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvija šos ieteikumus noraidījusi.

Krievija rekomendējusi Latvijai pārskatīt Valsts valodas likumu 117

Politika
2016. gada 24. maijā 14:01 2016. gada 24. maijā 14:01
ANO Cilvēktiesību padomes Vispārējā periodiskā pārskata darba grupas 24.sesijā Krievija rekomendējusi Latvijai pārskatīt Valsts valodas likumu, liecina Vispārējā periodiskā pārskata darba grupas ziņojuma projekts.

Sadaļā par rekomendācijām, kurām Latvija nepauda atbalstu, vērsta uzmanība uz Paragvajas izteikto aicinājumu īstenot politikas, kas garantē lingvistisko minoritāšu pārstāvjiem visas cilvēktiesības, tostarp pārskatot Valsts valodas likumu un atceļot tos pantus, kas varētu vājināt viņu tiesības.

Krievija rekomendējusi pārskatīt Valsts valodas likumu, kas diskriminē lingvistiskās minoritātes attiecībā uz piekļuvi darba tirgum, un nodrošināt to, lai valsts iestādes pietiekami ņem vērā to personu sūdzības, kuras nepārvalda latviešu valodu, nodrošinot viņiem iespēju lietot savu dzimto valodu valsts iestādēs.

Savukārt Ungārija rekomendējusi nodrošināt iespēju lietot personvārdus, vietu nosaukumus, ielu nosaukumus un citas ģeogrāfiskās norādes mazākumtautību valodās, kā arī dot iespēju sazināties ar iestādēm mazākumtautību valodā tajās teritorijās, kur ievērojama iedzīvotāju daļa pieder pie šīm mazākumtautībām.

Jau vēstīts, ka ANO dalībvalstis Latvijai cilvēktiesību jomā izvirza 173 rekomendācijas, iesakot risināt mazākumtautību integrācijas problēmas, nodrošināt patvēruma meklētāju tiesības, kā arī apkarot vardarbību ģimenē.

Rekomendāciju sākotnējo izvērtējumu veica Latvijas delegācija, pieņemot lēmumu atbalstīt 74 rekomendācijas, apņemoties līdz šā gada jūnijam izvērtēt 96 rekomendācijas, kā arī noraidot trīs rekomendācijas.

Latvija noraidīja tās rekomendācijas, kas aicināja mainīt valsts valodas politiku.


LETA/Foto: Lauris Nagliņš/LETA

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 94
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 16
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 15
Skatīt visus komentārus