Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Aina no Augusta Strindberga drāmas "Nāves deja".

Valmieras teātris ar četrām izrādēm viesosies Rīgā 1

Kultūra
2016. gada 24. maijā 15:41 2016. gada 24. maijā 15:41
Ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes Rīgā šogad notiks no 17.augusta līdz 21.augustam, kopumā piedāvājot rīdziniekiem noskatīties četras izrādes, aģentūru LETA informēja Valmieras teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Ceriņa.

17.augustā un 18.augustā plkst.19 teātra mājā "Zirgu pasts" tiks piedāvāta Gunāra Priedes luga "Smaržo sēnes", kas uzvesta Mārtiņa Eihes režijā.

Šī Priedes luga ir nozīmīga ar to, ka padomju gados tā bija aizliegta, šīs lugas dēļ Priedes darbi tika aizliegti vēl vairākus gadus vēlāk, tomēr konkrētais darbs tika atzīts tikai par "radošu neveiksmi", nevis "politisku kļūdu", kas lugas autoru paglāba no ieslodzījuma vai iespējamas izsūtīšanas.

Turpat, "Zirgu pasta" telpās, 19.augustā plkst.19 un 20.augustā plkst.14 pēdējo reizi būs skatāma Augusta Strindberga drāma "Nāves deja", kuras režisors ir Elmārs Seņkovs. Lugas notikumi risinās uz kādas salas, kur mīt kapteinis ar savu sievu, kuri jau 25 gadus dzīvo naidpilnā laulībā, turklāt abi nav piepildījuši savus dzīves sapņus.

Aina no izrādes "Smaržo sēnes".

Savukārt Dailes teātra Mazajā zālē tiks spēlētas divas izrādes - Menčela traģikomēdija "Rudenīgais blūzs" un Henrika Ibsena drāma "Celtnieks Sūlness". Izrādi "Rudenīgais blūzs", kuras režisors ir Varis Brasla, būs iespējams noskatīties 19.augustā plkst.19, kā arī 20.augustā plkst.14 un plkst.19. Tā vēsta par trim atraitnēm, kas izveidojušas klubiņu savu aizgājušo vīru piemiņai, tomēr ierasto kārtību sagroza kāds vīrietis, kurš ironiskā kārtā arī ir atraitnis.

Aina no izrādes "Rudenīgais blūzs".

Viesizrāžu noslēgumā, 21.augustā, būs iespējams noskatīties Dāvja Auškāpa režisēto drāmu "Celtnieks Sūlness". Tajā stāstīts par valdonīgu celtnieku vārdā Sūlness, kurš atrodas savas karjeras virsotnē, tomēr viņš ļoti baidās, ka karjera varētu sākt vest lejup. Sūlness pārdzīvo radošo un personības krīzi, ilgodamies pēc spēku pieplūduma un baidoties, ka jaunie ņems virsroku un ieņems viņa vietu.

Biļetes uz izrādēm pieejamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā "www.bilesuparadize.lv".

Aina no izrādes "Celtnieks Sūlness".
LETA / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 6
Miris 5 gadus vecais Vladiks, kurš nonāca komā pēc zobārsta apmeklējuma 7
"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Pievienot komentāru