Pēdējā laikā pasliktinājušās attiecības starp VeA rektori Gitu Rēvaldi un Ventspils pilsētas domes vadību. Nu saspīlējums ir rezultējies šādi.

Ventspils augstskolas Satversmes sapulce no amata atceļ rektori Gitu Rēvaldi 5

Ziņas
2016. gada 26. maijā 00:04
Šovakar Ventspils augstskolas Satversmes sapulce nolēma atcelt no amata Ventspils augstskolas (VeA) rektori Gitu Rēvaldi.

Par Rēvaldes atcelšanu nobalsoja 21 sapulces dalībnieks, pret balsoja seši.

Pašlaik nav juridiska skaidrība par šī lēmuma stāšanos spēka, jo nav zināms, kāda būs Ministru kabineta tālākā rīcība šajā jautājumā, jo Venstpils augstskolas Satversme paredz, ka rektoru atceļ no amata Ministru kabinets pēc Senāta vai Izglītības un zinātnes ministrijas ierosinājuma, ja rektora darbībā konstatēti likumu vai citu normatīvo aktu pārkāpumi.

Tāpat nolemts par augstskolas rektora pienākuma izpildītāju rekomendēt VeA mācību prorektoru Kārli Krēsliņu.

Šodien Senāts šādu lēmumu pieņēmis, jo Satversmes sapulces debatēs dominēja viedoklis, ka Rēvalde ir zaudējusi sev doto uzticību. Tāpat izskanēja viedoklis, ka pašlaik vairs nepastāv tikai konflikts starp VeA un Ventspils pilsētas domi, bet situācija ir pāraugusi plašākā strīdā starp rektori un augstskolas personālu.

Rektore pati devās projām no Satversmes sapulces sanāksmes telpas pirms debatēm par viņas darbību. Rēvalde pirms tam norādīja, ka viņas uzstāšanās tiek pārtraukta un viņai netiek dots vārds sava viedokļa paušanai. Viņa pauda gatavību atskaitīties par savu darbību, bet citos apstākļos un citā veidā, kā arī norādīja, ka atcelšanas no amata rosināšanā ir redzams politiskais pasūtījums.

Kā ziņots, pēdējā laikā pasliktinājušās attiecības starp VeA rektori Rēvaldi un Ventspils pilsētas domes vadību. Iepriekš Ventspils pilsētas dome izplatīja preses relīzi, norādot, ka pašvaldība nevar palikt vienaldzīga pret negatīvajām tendencēm, kas pēdējā laikā novērojamas VeA. Pašvaldība skaidro, ka Ventspils domes un VeA sadarbības principus nosaka savstarpējais līgums, kas noslēgts 2012.gadā. Līgums paredz piecus kritērijus, kas augstskolai jāizpilda, lai saņemtu pašvaldības finansējumu. Kā norāda Ventspils dome, kopš augstskolu vada pašreizējā rektore Rēvalde, vērtējums ar katru gadu samazinājies, lai gan pašvaldības finansējums ir pieaudzis.

Šovakr no amata atbrīvotā rektore iepriekš noraidīja augstskolas vadībai izteiktos pārmetumus. "VeA finanšu situācija ir ļoti uzlabojusies. Nākamgad būsim spējīgi paši līdzfinansēt un priekšfinansēt projektus. Mēs varam arī aizņemties Valsts kasē, lai neapgrūtinātu Ventspils pašvaldības budžetu," aprīlī pauda Rēvalde. Viņa norādīja, ka sadarbība ar pašvaldību, ja tā veidojas labi, var dot pozitīvu rezultātu. "Man nav zināmi iemesli, kāpēc pasliktinājusies sadarbība starp domi un augstskolu," aprīlī piebilda augstskolas vadītāja.

No 1996. līdz 2015.gadam pašvaldība VeA attīstībā ir ieguldījusi gandrīz 15 miljonus eiro. Pēc publiski pieejamās informācijas, līdzīgu atbalstu nesaņem neviena no Latvijas augstākās izglītības iestādēm, akcentē Ventspils dome.

LETA/ Foto: Evija Trifanova/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Divus mēnešus vecam bērnam zilumi un lauztas ribas. Tēvs esot pārāk cieši apskāvis 47
  • Gaismā nācis pikants noslēpums no Ivankas Trampas tīņu gadiem. Neredzēti FOTO 8
  • Policija atradusi deviņus gadus veco Artūru, kurš vakarā nepārnāca mājās 6