"Pirmais foliants" tika izdots septiņus gadus pēc Šekspīra nāves. Bez tā būtu zudušas tādas Šekspīra lugas kā "Makbets", "Jūlijs Cēzars", "Divpadsmitā nakts", "Kā jums tīk" un "Vētra".

Šekspīra "Pirmo foliantu" izsola par divarpus miljoniem mārciņu

Ziņas
2016. gada 26. maijā 17:22
Britu dramaturga Viljama Šekspīra lugu kolekcija trešdien izsolīta par 2 479 000 sterliņu mārciņu (3 265 000 eiro), vēsta laikraksts "The Guardian".

Kolekcija sastāv no četriem sējumiem jeb foliantiem. To vidū ir "Pirmais foliants", kas izdots 1623.gadā. Tas tiek uzskatīts par svarīgāko iespiesto darbu angļu literatūrā.

"Pirmajā foliantā" apkopotas 36 Šekspīra lugas, no kurām puse līdz tam nebija nodrukātas. Tas tika izsolīts par 1,87 miljoniem mārciņu (2,46 miljoniem eiro), krietni pārspējot pirms izsoles prognozēto cenu - no 800 000 līdz 1,2 miljoniem mārciņu (no viena līdz 1,6 miljoniem eiro).

"Pirmais foliants" tika izdots septiņus gadus pēc Šekspīra nāves. Bez tā būtu zudušas tādas Šekspīra lugas kā "Makbets", "Jūlijs Cēzars", "Divpadsmitā nakts", "Kā jums tīk" un "Vētra".

Vēlākie sējumi tika izdoti 1632., 1664. un 1685.gadā.

Lai arī sējumi tika izsolīti atsevišķi, izsoļu nama "Christie's" izsolē tos visus iegādājās amerikāņu kolekcionārs, kura vārds netiek atklāts.

"Mēs esam ļoti apmierināti ar izsoles rezultātu, jo īpaši tāpēc, ka amerikāņu kolekcionārs iegādājās visas četras grāmatas," teica "Christie's" grāmatu eksperte Margarēta Forda. "Šekspīra lugas aizkustina un pārvērš cilvēku dzīves vēl četrus gadsimtus pēc viņa nāves. Tās lasa un iestudē visā pasaulē, sākot ar Albāniju un beidzot ar Zambiju."

LETA / Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Labākie jaunie restorāni Latvijā. TOPS 11
  • Aina Poiša: "Sāpīgi redzēt: tu aizbrauc uz laukiem, un redzi - karš nav beidzies" 22
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 9