Maijs noslēgsies ar vasarīgi siltiem laika apstākļiem; jūnija sākumā kļūs vēsāks.

Laika prognoze jūnijam 2

Ziņas
2016. gada 28. maijā 09:58
Maijs noslēgsies ar vasarīgi siltiem laika apstākļiem, gaidāmas pat karstas dienas, bet jūnija sākumā uz dažām dienām reģionā atkal ieplūdīs vēsāks gaiss, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes.

Šī nedēļas nogale Latvijā būs silta. Ja vēl naktī uz svētdienu Vidzemē termometra stabiņš noslīdēs līdz plus 5-9 grādu atzīmēm, turpmākās naktīs minimālā gaisa temperatūra jau gaidāma plus 12-17 grādu robežās, bet dienas laikā visā Latvijā gaiss iesils līdz plus 20-25 grādiem, bet vietām pat līdz plus 27-28 grādiem.

Nedaudz zemāka gaisa temperatūra gaidāma vien Kurzemē līča piekrastē, jo visā šajā periodā pūtīs austrumu puses vēji. Tuvākajās dienās tie būs lēni līdz mēreni, bet nākamajā nedēļā kļūs brāzmaināki.

Sagaidāms, ka nākamās nedēļas otrajā pusē no ziemeļaustrumiem, ziemeļiem mūsu reģionā ieplūdīs vēsākas gaisa masas. Ziemeļu puses vējš brāzmās sasniegs pat 15-17 metrus sekundē Tas atsevišķās dienās varētu atnest arī lietus mākoņus. Gaidāms, ka dienas laikā gaisa temperatūra visā Latvijā būs zemāka par 20 grādiem, bet naktīs, vējam pierimstot un debesīm skaidrojoties, iespējamas salnas.

Šobrīd sinoptiķu rīcībā esošā informācija liecina, ka vēsās gaisa masas mūsu reģionā neuzkavēsies ilgstoši, un jūnija pirmās dekādes vidū pakāpeniski atgriezīsies vasarīgs siltums.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 33
  • Tikai 10 km no Ukrainas robežas izvietoti desmitiem krievu tanku 2
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 8