Nelaimes gadījumi šajā statistikā netiek iekļauti.

Pērn Latvijā miris rekordliels skaits grūtnieču 16

Sabiedrība
2016. gada 28. maijā 10:36 2016. gada 28. maijā 10:36
Pērn Latvijā grūtniecības laikā vai neilgi pēc tam mirušas 12 sievietes, kas ir lielākais skaits pēdējo desmit gadu laikā, liecina jaunākie Slimību profilakses un kontroles centra dati (SPKC) par mirstību Latvijā.

Piemēram, 2014.gadā grūtniecības laikā vai 42 dienas pēc grūtniecības izbeigšanās nomira trīs sievietes, 2013.gadā - piecas, 2012.gadā - četras, bet otrs lielākais mirušo māšu skaits bija 2009.gadā, kad dzemdībās vai neilgi pēc tam nomira desmit sievietes.

No pērn mirušajām sievietēm astoņas bija tādas, kas mirušas ar grūtniecību saistītu cēloņu dēļ, bet četru sieviešu nāves cēlonis bija netieši saistīts ar grūtniecību. Kā skaidro SPKC, šajā statistikā tiek iekļautas sievietes, kuru nāves cēlonis ir saistīts ar grūtniecību vai kuru stāvokli grūtniecība pasliktinājusi. Nelaimes gadījumi šajā statistikā netiek iekļauti.

Trīs no pērn mirušajām sievietēm bija vecumā virs 40 gadiem, trīs bija vecumā no 35 līdz 39 gadiem, četras - vecumā no 30 līdz 34 gadiem, bet vēl divas - vecumā no 25 līdz 29 gadiem.

Kā atzina Veselības ministrijas galvenā speciāliste ginekoloģijas un dzemdību jautājumos Dace Rezeberga, pērnā gada grūtnieču mirstības rādītāji ir satraucoši. Tomēr viena gada rādītāji vēl neraksturo kopējo tendenci. Viņa gan atzina, ka problēmas ir arī pašā veselības aprūpes sistēmā, jo mātes mirstība ir viens no rādītājiem, kas parāda sistēmas efektivitāti. Tomēr problēmas sistēmā nav radušās viena gada laikā, tās ir sakrājušās jau ilgākā laika periodā, skaidroja speciāliste.

Viņa arī piebilda, ka šo statistiku ietekmē arī procesi sabiedrībā. Piemēram, daudzi izvēlas nevakcinēties pret gribu, bet šogad no gripas izraisītām komplikācijām nomira divas grūtnieces.

LETA/Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Īsti radošā garā atklāj Žaklīnas jauno izklaides TV kanālu 34
Britu modele apsūdz slaveno iluzionistu Deividu Bleinu izvarošanā 22
Video, kurš pārsteidz visu pasauli. "Rēgu-automašīna" iekļūst mīklainā negadījumā 6
Skatīt visus komentārus