Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Mājas būvētājs Āžols Gaižulis draud no pašvaldības piedzīt desmitiem tūkstošu eiro zaudējumus un morālo kaitējumu, jo esot paļāvies uz sākotnējo būvatļauju.

Rucavas kāpās nelikumīgi celtajā mājā saimnieks lietuvietis mierīgi pavada brīvdienas. VIDEO 20

Novadu ziņas
2016. gada 29. maijā 20:17 2016. gada 29. maijā 20:17
Pirms desmit gadiem kāpu zonā Rucavas pagastā nelikumīgi uzbūvētā māja joprojām nav nojaukta, tieši pretēji - būve ir pabeigta, un tās saimnieks tur pavada brīvdienas, ziņo raidījums "Nekā personīga".

Iepriekš vēstīts, ka guļbaļķu ēku 2006.gadā kāpās uzcēla Lietuvas pilsonis Āžols Gaižulis. 2006.gada maijā Rucavas pagasta padome lēma par ēkas nojaukšanu. Gaižulim tika uzdots nojaukt ēku līdz 2006.gada 1.augustam.

Tomēr "Nekā personīga" vēsta, ka Rucavas novada pašvaldība 2009.gadā mainīja pozīciju, nolemjot, ka celtniecību ekskluzīvajā vietā varētu legalizēt, un atcēla lēmumu par mājas nojaukšanu.

Šo lēmumu pārsūdzējusi Sabiedrība par atklātību "Delna". Tiesvedība joprojām turpinās, bet līdz šim visas instances esot nostājušas "Delnas" pusē. Gan pašvaldība, gan privātīpašnieks gaida Augstākās tiesas spriedumu.

Tikmēr mājas būvētājs draudot no pašvaldības piedzīt desmitiem tūkstošu eiro zaudējumus un morālo kaitējumu, jo esot paļāvies uz sākotnējo būvatļauju. Tiesas savos spriedumos gan norādot, ka projektā pārkāpumi ir bijuši tik būtiski, ka īpašniekam būtu jāsaprot, ka būvēt kāpās nav likumīgi.

2006.gadā situācijas izvērtēšanā iesaistījās arī valdība. Tolaik vides ministrs bija pašreizējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš uzskatīja, ka vietējā būvvalde rīkojusies "neadekvāti un bezzobaini". Viņš aicināja tā laika reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru, šobrīd Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) atlaist Rucavas domes priekšsēdi. Kučinskis gan uzskatīja, ka vispirms jāizvērtē Liepājas apvienotās būvvaldes vadītāja atbildība.

Raksturojot situāciju šobrīd, Vējonis raidījumam norādījis, ka situācija vēlreiz apliecina, cik tiesu sistēmā ilgi tiek izskatītas lietas. "Un tā nav normāla prakse," viņš pauž.

Savukārt premjers Kučinskis paudis izbrīnu par to, ka situācija joprojām nav atrisināta. "Joprojām nav beidzies? Paldies, ka pievērsāt uzmanību, nebiju dzirdējis," viņš komentējis.

Nelikumības būvvaldē notika ilggadējā pašvaldības vadītāja Viktora Čamana laikā. Raidījumam viņš sacījis, ka nejūtas atbildīgs par notikušo. Tagad Rucavas novadu jau divus gadus vada Irēna Šusta ("Mūsmājas"). Viņa raidījumam nepauda skaidru pozīciju jautājumā, norādot, ka tajā ir vairāk jāiedziļinās.


LETA/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 4
Skatīt visus komentārus