Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Viens no jaunumiem - tiks ievērotas arī nelegālo robežšķērsotāju veģetāriešu prasības.

Aizturēto imigrantu ēdienkarti saskaņos ar viņu reliģisko pārliecību 92

Sabiedrība
2016. gada 29. maijā 20:42 2016. gada 29. maijā 20:42
Valsts robežsardze sagatavojusi jaunas uztura normas Latvijā notvertajiem un aizturētajiem nelegālajiem robežšķērsotājiem, cita starpā ievērojot arī atšķirīgos ēšanas paradumus, kādi ir dažādu reliģiju pārstāvjiem, svētdien vēstīja raidījums "LNT Ziņu TOP 10".

Valsts robežsardzē skaidro, ka līdzšinējie vadības noteikumi stājās spēkā pirms sešiem gadiem un ir novecojuši. Par jaunajiem noteikumiem valdība varētu lemt jūnijā.

Dienas uztura normā ir iekļauta maize, siers, olas, gaļa, zivis, dārzeņi, svaigi un žāvēti augļi, kā arī daudzi citi produkti. Lai pabarotu aizturētos imigrantus ar veselīgu un sabalansētu uzturu, pavāru rīcībā kopumā ir 39 produkti.

Noteikumi paredz, ka jāgatavo četras dažādas maltītes. Līdztekus dienas uztura pamatnormai atsevišķas normas ir grūtniecēm, hroniskiem slimniekiem un veģetāriešiem. Pienākums ievērot veģetāriešu prasības ir viens no jaunumiem un, ēdienkartē tiks ņemti vērā arī produkti, ko aizturētie nelieto saskaņā ar viņu reliģisko pārliecību.

"Tās ir tās nianses, kas ir ņemtas vērā. Arī tajā skaitā iespējamās reliģiskās piederības, kuras šiem cilvēkiem ir, lai būtu lielākas iespējas mainīt šos pārtikas produktus, piemēram, atkarībā no viņu reliģiskās pārliecības," raidījumam komentēja Valsts robežsardzes Atgriešanas un patvēruma meklētāju lietu nodaļas priekšnieks Mareks Hoņavko.

Jaunums ir arī speciālā uztura norma, kas paredzēta gadījumos, kad aizturētos imigrantus nevar nodrošināt ar siltu ēdienu, piemēram, konvojējot no aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra "Daugavpils" uz Rīgu. Tajā ir ūdens, banānu čipsi un auzu pārslu cepumi ar rozīnēm.

Pēc Hoņavko norādītā, šādi produkti izvēlēti, lai nodrošinātu attiecīgu kaloriju daudzumu, bet ņemts vērā arī glabāšanas termiņš. Produkti izvēlēti, saskaņojot ar Veselības ministriju.

Raidījums vēsta, ka jaunajās normās ir ņemti vērā ekspertu ieteikumi, tostarp starptautiskās konvencijas un direktīvas, Pasaules veselības organizācijas rekomendācijas un arī padomi no grāmatām par bērnu uzturu. Tāpat tie saskaņoti ar noteikumiem par uztura normām ieslodzītajiem, kas ir gandrīz identiski.

Arī ieslodzītajiem pienākas banānu čipsi un auzu pārslu cepumi ar rozīnēm, ja nav iespējams nodrošināt siltu maltīti.

LETA/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 16
Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 48
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 3
Skatīt visus komentārus