Juris Pūce: "VID vadības spertie soļi reformu virzienā ir apsveicami, taču ar to joprojām ir par maz."

Juris Pūce: "Atalgojums VID nedrīkst būt zem vidējā valstī" 12

Ziņas
2016. gada 30. maijā 11:21
Jau ziņots, ka pēc amatpersonu deklārāciju iesniegšanas aizdomās par negodprātīgu rīcību tiek turēti 39 Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki. Neilgi pēc šī notikuma VID paziņojis par lēmumu samazināt vakanču skaitu, lai varētu palielināt algas pārējiem darbiniekiem.

Šobrīd VID plāno samazināt darbinieku skaitu par 13% jeb likvidēt aptuveni 470 vakanču. Tas ļaus gan palielināt algas palikušajiem darbiniekiem, gan veiksmīgāk piesaistīt spējīgus jaunos darbiniekus. “Nav nekāds noslēpums, ka VID darbinieku vidējais atalgojums ir zem vidējā algu līmeņa valstī. Tā kā kandidātu pieredzes un izglītības prasības tieši pretēji ir krietni augstākas par vidējo, iestādei likumsakarīgi ir grūti piesaistīt sev motivētus un kvalificētus darbiniekus. Šādu situāciju nedrīkstētu pieļaut. VID vadības spertie soļi reformu virzienā ir apsveicami, taču ar to joprojām ir par maz. Šobrīd tas drīzāk atgādina vien vārgu tipināšanu,” situāciju komentēja partijas “Latvijas attīstībai” līderis un TV24 raidījuma “Vai nauda aug kokos?” vadītājs Juris Pūce.

Reformu nepieciešamība VID ir apspriesta jau ilgi, taču līdz šim nekas īsti uz priekšu tā arī netika pavirzījies: “Iestādes stipri netīrajai veļai kļūstot publiskai, nepieciešamība pēc reformām un reorganizācijas ir tikai vēl vairāk saasinājusies. Jājautā, kāpēc bija jāsagaida šī krīze un vēl vairāk jāsabojā VID jau tā ne pārāk spožā reputācija, lai beidzot kaut kas sāktu iekustēties?” retorisku jautājumu uzdeva Pūce. Politiķis un ekonomists arī norādīja, ka Igaunijas ieņēmumu dienestā strādā gandrīz trīs reizes mazāk darbinieku, toties viņi ir daudz labāk atalgoti: “Tādam jābūt arī Latvijas ceļam. VID vadībai ir jāiezīmē sasniedzamais algu līmenis un jārīkojas izlēmīgāk, lai atjaunotu iestādes reālo rīcībuspēju, celtu prestižu un motivētu jaunus, spējīgus cilvēkus tur strādāt. Ar šī brīža 13% darbavietu likvidāciju šī mērķa sasniegšanai būs par maz”.

Regīna Zommere/Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Liepājnieks Antons tiesā uzvar "Rimi" un piedzen 200 eiro 25
  • Dzīvnieku mocītājs Kalētu fermā turpina mērdēt lopus 36
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 28