Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Centra speciālisti plāno veikt Zilupes mēra valsts valodas zināšanu pārbaudi pēc tam, kad viņš būs atveseļojies.

Darba nespējas dēļ neizdodas pārbaudīt Zilupes mēra valsts valodas zināšanas 15

Novadu ziņas
2016. gada 30. maijā 12:52 2016. gada 30. maijā 12:52
Zilupes novada domes priekšsēdētāja Oļega Agafonova (Latgales partija) darba nespējas dēļ Valsts valodas centra (VVC) speciālistiem pagaidām nav izdevies pārbaudīt viņa valsts valodas zināšanas.

Kā aģentūra LETA noskaidroja VVC, centra speciālisti jau divas reizes ir apmeklējuši Zilupes novada pašvaldību, lai veiktu nepieciešamās pārbaudes. Piedaloties Zilupes novada domes sēdē, secināts, ka tā notiek valsts valodā, un pārkāpumi tās norises gaitā nav konstatēti.

Pārbaudīt Agafonova valsts valodas zināšanas VVC speciālistiem pagaidām diemžēl nav izdevies, jo Zilupes mēram kopš 9.maija ir darba nespēja.

Tā kā VVC pirms kāda laika saņēma trīs sūdzības par Agafonova nepietiekamajām valsts valodas zināšanām, centram ir pienākums pārbaudīt šo informāciju un sniegt sūdzību autoriem atbildes. Līdz ar to centra speciālisti plāno veikt Zilupes mēra valsts valodas zināšanu pārbaudi pēc tam, kad viņš būs atveseļojies.

Agafonovs nav vienīgais politiķis, par kura valsts valodas zināšanām ir ieinteresējies VVC. Pirms vairākām nedēļām centrs vērsās tiesā ar prasību pret Daugavpils pilsētas domes deputātu Vladislavu Bojarunu (Latgales partija) saistībā ar viņa nepietiekamajām valsts valodas zināšanām.

Jau vēstīts, ka pirms kāda laika VVC veica Daugavpils pilsētas domes deputātu valsts valodas zināšanu pārbaudi, kuras rezultātā trīs deputātu - jau minētā Bojarūna, kā arī Jurija Zaiceva ("Daugavpils atdzimšana") un Aleksandra Samarina (SC) - valsts valodas zināšanas tika novērtētas kā neatbilstošas.

Lai minētie deputāti varētu papildināt savas valsts valodas zināšanas atbilstoši prasībām, pašvaldība katram no viņiem piešķīra 2300 eiro apmācībai.

Nesen tādu pašu naudas summu valsts valodas zināšanu uzlabošanai Daugavpils dome piešķīra arī Viktoram Pučkam ("Alternative"), kurš pērn augustā Daugavpils domes deputāta krēslā nomainīja Jevgeņiju Carevu.

Atkārtoti izvērtējot deputātu valsts valodas zināšanas, secināts, ka Bojarūna valsts valodas zināšanas joprojām nav atbilstošas prasībām.

Bojarūns nav vienīgais deputāts, pret kuru VVC ir vērsies tiesā. Centrs tiesājas arī ar Balvu novada domes deputātu Ivanu Baranovu (SC) par mandāta anulēšanu. Gan Balvu rajona tiesa, gan Latgales apgabaltiesa ir apmierinājusi VVC prasību. Baranovs saistībā ar Latgales apgabaltiesas spriedumu ir iesniedzis kasācijas sūdzību.

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 10
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 12
ASV sinoptiķi prognozē, kāda būs ziema Eiropā, tostarp Latvijā 8
Skatīt visus komentārus