Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lai nodrošinātu muzeja turpmāko darbību un objekta pastāvēšanu ilgtermiņā, ir nepieciešams veikt neatliekamus klēts ēkas restaurācijas un atjaunošanas darbus, padarot to pieejamāku sabiedrībai dažādu sabiedrisko aktivitāšu īstenošanai.

Plāno restaurēt Viļa Plūdoņa muzeja klēti un ratnīcu. VIDEO 2

Kultūra
2016. gada 30. maijā 13:17 2016. gada 30. maijā 13:17
Bauskas novada dome pagājušajā nedēļā nolēma piedalīties Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) konkursā, lai saņemtu atbalstu Viļa Plūdoņa muzeja klēts un ratnīcas remontam, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Gorškova.

Par 58 000 eiro paredzēts restaurēt muzeja klēti, atjaunojot ēkas zudušo daļu. ELFLA līdzfinansējums būs 90% no attiecināmajām izmaksām.

Savukārt darbiem muzeja ratnīcā plānots tērēt 115 000 eiro, no kuriem 90% būtu ELFLA līdzfinansējums. Plānota jumta restaurācija, griestu pārseguma rekonstrukcija, ēkas fasādes restaurācija, logu un durvju nomaiņa, ēkas elektroinstalācijas rekonstrukcija, grīdas ieklāšana, pamatu pastiprināšana un drenāžas ierīkošana.

Abu projektu īstenošanai pašvaldība izsludinājusi iepirkumu divās daļās. Pretendenti konkursam var pieteikties līdz 31.maijam.

Gorškova atgādina, ka Viļa Plūdoņa muzejs izveidots 1968.gadā dzejnieka dzimtajās mājās "Lejenieki", tas atrodas senā Zemgales lauku sētā. Dzejnieka dzīvojamajā mājā var iepazīties ar viņa daiļradi un mājas iekārtojumu. Ratnīcā iespējams apskatīt ratu kolekciju, klētī - lauksaimniecības darba rīkus un tehniku.

No 2011.gada 1.aprīļa Viļa Plūdoņa muzejs ir Bauskas muzeja filiāle. Ēku ansamblis ir valsts nozīmes kultūras vēstures piemineklis ar lielu kultūrvēsturisko un sabiedrisko nozīmīgumu.

Klēts celta 1879.gadā, tā ir vienstāva taisnstūra formas ēka, segta ar divslīpju jumtu. Lielākos pārveidojumus klēts ēka piedzīvoja, kad tika nojaukts vāgūzis un pusgraudnieka klētis, kuras atradās zem viena jumta, taču, neskatoties uz autentisko elementu zudumiem un slikto tehnisko stāvokli, ēka ir restaurējama, atjaunojot klēts sākotnējo izskatu.

2015.gadā ir izstrādāts klēts restaurācijas un atjaunošanas būvprojekts.

Lai nodrošinātu muzeja turpmāko darbību un objekta pastāvēšanu ilgtermiņā, ir nepieciešams veikt neatliekamus klēts ēkas restaurācijas un atjaunošanas darbus, padarot to pieejamāku sabiedrībai dažādu sabiedrisko aktivitāšu īstenošanai, norāda pašvaldībā.

Vilis Plūdons. Māja - muzejs ,,Lejenieki,, Mazu brīdi pirms... - video:
LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 34
Moderni un ar latviskiem elementiem! Prezentēts, kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 40
Pievilcīga blondīne kaila dodas iepirkties lielveikalā, bet neviens tam pat nepievērš uzmanību 7
Pievienot komentāru