Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pazīstamais modes mākslinieks Aleksandrs Vasiļjevs teic, ka Latvijā ir ievērojami augstāka dzīves kvalitāte nekā viņas mītnes zemē Francijā, kur pašlaik novērojams regress.

Modes mākslinieks Vasiļjevs: "Latvijā ir labāka dzīves kvalitāte nekā Francijā" 129

Sabiedrība
2016. gada 1. jūnijā 06:10 2016. gada 1. jūnijā 06:10
Pasaulslavenais modes vēsturnieks un mākslinieks Aleksandrs Vasiļjevs, viesojoties Latvijā, paziņojis, ka pie mums dzīves kvalitāte ir daudz augstāka nekā daudzās Rietumeiropas valstīs. Francijā dzīvojošais Vasiļjevs teic, ka Latvijā ir daudz patīkamāk dzīvot nekā Francijā.

„Nevaru spriest detaļās, bet tas, ko pie jums redzu, mani imponē. Latvija vienmēr bijusi Eiropa. Pat padomju laikā braucām uz šejieni, jo te bija Eiropa. Uzskatu, ka daudzus uzrunā arī šeit valdošais bilingvālisms. Šeit var runāt krieviski un katrs otrais tevi sapratīs,” teica Vasiļjevs intervijā radio „Baltkom”.

Runājot par Latvijas pārtikas veikaliem, viņš teica: „Tas nav glaimojoši francūžiem, bet jūsu lielveikalos izvēle un produktu kvalitāte ir labāka nekā Francijā. Francijā es pašreiz redzu regresu, tur pasliktinās ēdiena kvalitāte”.

Vasiļjevs turpmāk nolēmis vairāk savu dzīvi saistīt ar Latviju. Pie mums jau bijušas vairākas viņa modes kolekcijas izstādes. Tikko Liepājas muzejā atklāta Vasiļjeva speciāli Liepājas muzejam izveidotā izstāde par kūrorta modi, bet Vecrīgā modes mākslinieks rudenī iecerējis atvērt savu otro modes muzeju (pirmais atrodas kaimiņvalsts Lietuvas galvaspilsētā Viļņā).

Aleksandrs Vasiļjevs ir dzimis 1958. gadā Maskavā pazīstamu teātra mākslinieku ģimenē, 1982. gadā viņš pārcēlās uz Parīzi. 25 pasaules valstīs Vasiļjevs radījis vairāk nekā 100 dekorācijas vadošo teātru baletiem un operām, kā arī daudziem pazīstamiem teātru uzvedumiem un filmām.

Aleksandrs Vasiļjevs intervijā radio „Baltkom”

 

 

Kasjauns.lv/Foto: Anete Janševica, Inta Mengiša, Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Baraks Obama prot romantiski pārsteigt. Lūk, kā viņš apsveicis sievu dzimšanas dienā 6
Filmas “Dotais lielums: mana māte” varonis Raitis atklāti par savām attiecībām ar sievietēm 29
KHL komanda saviem traumētajiem hokejistiem liek deviņas stundas dienā pavadīt nesen degušajā arēnā 2
Skatīt visus komentārus