Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Partijas “Latvijas attīstībai” priekšsēdētājs Juris Pūce.

Juris Pūce: "Pētersones aiziešana no VID ir uz Reiznieces-Ozolas sirdsapziņas" 16

Viedokļi
2016. gada 1. jūnijā 10:11 2016. gada 1. jūnijā 10:11
Jau ziņots, ka par aiziešanu no amata paziņojusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone. Kā galvenos iemeslus atlūguma iesniegšanai viņa minējusi virsvadības trūkumu valsts pārvaldes līmenī un amatpersonu neprasmi sarunāties ar ierēdniecību un sabiedrību.

Pirms pāris mēnešiem, kad pēc deklarāciju iesniegšanas aizdomās par negodprātīgu rīcību sāka turēt 39 VID darbiniekus, krietni cieta iestādes reputācija. Par nepieciešamajām reformām un amata pienākumiem neadekvāto atalgojumu VID tika runāts jau sen. Diemžēl līdz šim nekas uz priekšu tā arī nebija pavirzījies, tāpēc notikusī krīze zināmā mērā vērtējama kā likumsakarīga: “Finanšu ministrei Reizniecei-Ozolai šajā kritiskajā brīdī bija skaidri jānosaka pārmaiņu mērķi un jāpalīdz VID vadībai tos veikt. Taču pēc skaļā skandāla ap “melnajiem sarakstiem” nekāds rezultāts un rīcība no viņas puses tā arī nesekoja. Tas ir uz viņas sirdsapziņas,” notikušo vērtēja partijas “Latvijas attīstībai” priekšsēdētājs un raidījuma “Vai nauda aug kokos?” vadītājs Juris Pūce.

Pūce arī norādīja, ka Pētersone par to, ka apsver aiziet no amata, runājusi jau nedēļām ilgi: “Bija sajūta, ka ģenerāldirektore savā cīņā par labāku un efektīvāku VID darbību bija palikusi viena. Skaidrs, ka neviens labs ierēdnis šādā brīdī nevēlas vadīt tik problemātisku iestādi apstākļos, kad nav jūtams atbalsts no valdības”. Ekonomists un politiķis skaidroja, ka ministrei bija publiski jādod uzdevumi, ko valdība vēlas VID darbā uzlabot un kādu palīdzību ir gatavi piedāvāt: “Jau gadiem neadekvātais atalojums iestādes darbiniekiem nebija noslēpums nevienam. Ja ministre šādā brīdī nenāk palīgā un arī nenosauc veicamos uzdevumus, uz kādām pārmaiņām mēs varam cerēt? ” Reiznieces-Ozolas darbu kritizēja Pūce. Viņš arī norādīja, ka pēc Pētersones aiziešanas varētu tikt izvirzītas dažādas spekulācijas, kāpēc tas noticis: “Vai tiešām baumas par ZZS  vēlmi ielikt "savu" VID ģenerāldirektoru var izrādīties patiesas?” retoriski vaicā Pūce.

Partijas “Latvijas attīstībai” priekšsēdētājs Juris Pūce / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Fotoreportāža: kā tapa un cik izmaksāja Latvijas valsts svētku salūts? 12
Vienas dienas laikā Valteram Frīdenbergam saziedo 85 tūkstošus eiro
Izmeklētājiem jaunumi zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavības lietā
Skatīt visus komentārus