Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Izraēlas slepenās aģentūras „Nativ” kādreizējais vadītājs Jakovs Kedmi paziņojis, ka Latvija sevi pakļauj iznīcības briesmām, ja tā savā teritorijā izvietos ASV pretraķešu aizsardzības sistēmu.

Bijušais Izraēlas slepenā dienesta vadītājs: "Krievija Latviju iznīcinās pirmo" 195

Sabiedrība
2016. gada 2. jūnijā 06:15 2016. gada 2. jūnijā 06:15
Kādreizējais Izraēlas specdienesta „Nativ” vadītājs Jakovs Kedmi paziņojis, ka Krievija Latviju iznīcinās pirmo, ja pie mums ASV bruņotie spēki izvietos pretraķešu aizsardzības sistēmu un NATO uzsāks kādas militāras darbības pret Krieviju.

Izraēlas televīzijai „Iton” Kedmi teicis: ja Latvijā savā teritorijā piekritīs izvietot ASV pretraķešu sistēmu, kā to tikko izdarījusi Rumānija un gatavojas darīt Polija, tad Latvija kļūs par pirmo Krievijas uzbrukuma mērķi. Rumāniju un Poliju tās vadītāji militāra konflikta gadījumā jau praktiski nolēmuši „akmens laikmetam”, teica Kedmi.

„Jebkura valsts, kuras teritorijā izvieto NATO karaspēku, sevi nolemj prettriecienam. Ja viņi uzskata, ka tas kalpos drošībai, lai lūdzas baznīcā,” sacīja Kedmi. „Pašlaik amerikāņi par pretraķešu aizsardzības sistēmas izvietošanu ir vienojušies ar Rumāniju un Poliju. Bet ja rīt viņi galīgi zaudēs prātu un to izvietos arī Latvijā, tad tas nozīmē, ka Latvija būs nolemta iznīcībai,” turpināja bijušais slepenā dienesta vadītājs.

Kedmi ir Izraēlas politiķis, dzimis Maskavā. 1969. gadā viņš emigrēja uz Izraēlu. No 1977. līdz 1999. gadam viņš strādāja aģentūrā „Nativ”, kas nodarbojās ar ebreju emigrācijas no PSRS jautājumiem un atbalstīja padomju impērijā esošos disidentus. Pašlaik „Nativ” koordinē Izraēlas attiecības arī ar Baltijas valstu ebrejiem.

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka maija vidū darbu sāka ASV pretraķešu aizsardzības sistēmas bāze Rumānijā, un sākās vēl viena sistēmas elementa būvdarbi Polijā. ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters pavēstījis, ka amerikāņu pretraķešu aizsardzības sistēma netiek veidota ar mērķi aizsargāties no Krievijas.

„Mūsu pretraķešu sistēma tiek veidota (aizsardzībai) no Irānas un Ziemeļkorejas. Tā  netiek veidota ar mērķi aizsargāt ASV no Krievijas un nespēj pildīt šādu uzdevumu," skaidrojis ASV aizsardzības ministrs. Savukārt Kremļa pārstāvji pavēstījuši, ka ASV un NATO dalībvalstu pasākumi pretraķešu sistēmas izvietošana Austrumeiropā apdraud ne vien Krievijas nacionālo drošību, bet arī grauj stabilitāti visā reģionā.

Jakovs Kedmi par pretraķešu sistēmas izvietošanu Latvijā (no 6.00 min.)
Kasjausn.lv/Foto: ITAR-TASS/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Mazs zēns, neviena nepieskatīts, Pļavniekos izkrīt pa 3. stāva logu; viņu sniegā atraduši garāmgājēji 35
Maligina atraitne Elīna pieprasīs sev pienākošos mantojumu 197
"Rīgas ūdens" iedzīvotājiem pēkšņi piestādījis savādus rēķinus tūkstošiem eiro apmērā 47
Skatīt visus komentārus