Labklājības ministrs Jānis Reirs.

Reirs sola straujāku pensiju indeksāciju un mazo pensiju palielināšanu. VIDEO 30

Ziņas
2016. gada 2. jūnijā 09:09
Nākamgad sagaidāma straujāka pensiju indeksācija un mazo pensiju palielināšana, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

No 2017.gada oktobra paredzēta pensiju indeksācija 50% apmērā no apdrošināšanas iemaksu algas indeksa līdzšinējo 25% vietā.

Turklāt tiek prasīti papildus divi miljoni eiro mazajām pensijām, informēja ministrs.

Reirs skaidroja, ka pakāpeniski tiek pildītas pensionāru prasības, taču visas vēlmes piepildīt neesot iespējams. Piemēram, šīs Saeimas sasaukuma laikā nebūšot iespējams palielināt neapliekamo minimums līdz minimālai algai - 370 eiro.

Kā ziņots, iepriekš Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētājs Andris Siliņš (ZZS) paziņoja, ka pensionāru pacietības mērs ir diezgan tuvu tam, kad varētu notikt kaut kāds lūzums. LPF ikdienā saņem zvanus un vēstules no senioriem, kas liecina, ka valda zināms aizvainojums, ka viņu materiālais stāvoklis daudzos gadījumos ir nožēlojams.

Uzskaitot pensionāriem aktuālās problēmas, Siliņš gan atzina, ka ir cerība tuvākajā laikā atsevišķus jautājumus atrisināt. "Izpratne lielākajai daļai politiķu ir. Galvenais faktors, kas traucē pilnvērtīgi risināt jautājumus, ir finansējuma trūkums," akcentēja federācijas vadītājs.

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 98
  • Mirusi tautā cienītā onkoloģe Sarmīte Baltkāje 19
  • Egidija ģimene apšauta miegā. Puisis vainu noliedz: mājās bijis, bet neko neatceras 6