Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ielīgošanas pasākumi Rīgā ilgs līdz 22. jūnijam, kad ar dziesmām un dančiem Jāņu ieskandināšana notiks Grīziņkalna parkā, Dzegužkalna estrādē, Bastejkalnā, Ķengaraga parkā, Koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga”, Kultūras pils „Ziemeļblāzma” parkā, kā arī Kultūras centra „ Iļģuciems” un Brīvības gatves 266 ēkas pagalmos.

Rīga gatavojas vasaras saulgriežu svinībām un Jāņu ielīgošanai 1

Runā Rīga
2016. gada 2. jūnijā 18:55 2016. gada 2. jūnijā 18:55
23. jūnijā vērienīgākā līgošana Rīgā notiks 11. novembra krastmalā. Uz pasākumu „Līgosim krastmalā!”, tajā ieeja būs bez maksas, aicināti visu paaudžu rīdzinieki un pilsētas viesi. Pasākuma norises vietā tiks izvietoti tradicionālie Rīgas ugunskuri, skatītāji varēs baudīt līdzpaņemtus un uz vietas iegādātus cienastus, būs plaša kultūras programma, tajā skaitā uzvedums „Reiz Jāņu naktī”, kura muzikālo materiālu veidos piemirsti, bet daudzās paaudzēs iemīļoti Raimonda Paula hīti.

Daugavas pretējā krastā – Dzegužkalnā – 23. jūnija vakarā degs otrs ugunskurs. Pasākumā „Tradicionālie Jāņi Dzegužkalnā” Jāņu tradīcijās līgos folkloras kopas un danču grupas. Kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu tiks dziedātas Jāņu dziesmas, būs rotaļas un danči, tiks atrādītas Jāņu tradīcijas. Abos Daugavas krastos Jāņuguni iedegs ar īpašu  rituālu un sauli nākamajā rītā sagaidīs ar dziesmām.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite saka: „ Jāņi ir mūsu iemīļotie vasaras pilnbrieda svētki ar ozolzaru un pļavu ziedu vainagiem, dziesmām, ķimeņu sieru un skaisto Latvijas ainavu baudījumu. Bet tos, kuri izvēlējušies palikt pilsētā, jau sesto gadu Rīgas pašvaldība aicina izjust svētkus 11. novembra krastmalā un Dzegužkalnā. Daudzveidīgajā kultūras programmā piedalīsies mūziķi, dziedātāji, dejotāji, folkloras kopas. Jau no 18. jūnija Rīgas centrā un apkaimēs skanēs līgo dziesmas, ikviens varēs iemācīties pīt Jāņu vainagus, tāpēc nāciet ar bērniem un ņemiet savā pulkā vecvecākus, lai kopā uzturētu un koptu mūsu populāro latviešu tradīciju”.  

Ielīgošanas pasākumi Rīgā ilgs līdz 22. jūnijam, kad ar dziesmām un dančiem Jāņu ieskandināšana notiks Grīziņkalna parkā, Dzegužkalna estrādē, Bastejkalnā, Ķengaraga parkā, Koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga”, Kultūras pils „Ziemeļblāzma” parkā, kā arī Kultūras centra „ Iļģuciems” un Brīvības gatves 266 ēkas pagalmos. Doma laukumā dienu pirms Līgo vakara notiks Zāļu tirgus, kur varēs iegādāties Jāņu zāles un gardumus Līgo galdam.

Ieeja visos pasākumos bez maksas. 23. un 24. jūnijā sabiedriskais transports Rīgā bez maksas.

Papildu informācija: www.kultura.riga.lv

Ielīgošanas un Līgo svētku pasākumus atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD). 


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Karlīna Timofejeva / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 163
Ar vēzi slimais Valters Frīdenbergs tagad gaida ziņu no Berlīnes
Atrasts Rīgā pazudušais Vadims. Viņš atrodas slimnīcā Ungārijā 7
Pievienot komentāru