Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Tiks veikta hidrauliskā pārbaude.

7.jūnijā Bolderājā visu dienu nebūs karstā ūdens 3

Sabiedrība
2016. gada 3. jūnijā 08:49 2016. gada 3. jūnijā 08:49
Hidrauliskās pārbaudes laikā Bolderājā, Rīgā, 7.jūnijā nebūs karstā ūdens, informēja uzņēmumā "Rīgas siltumā".

Lai sagatavotos nākamajai apkures sezonai un savlaicīgi atklātu iespējamās bojājumu vietas siltumtīklos, "Rīgas siltums" otrdien, 7.jūnijā, veiks automātisko gāzes katlumāju Keramikas ielā 2a un Gobas ielā 33a siltumtīklu hidraulisko pārbaudi.

Pārbaudes laikā no plkst. 8 līdz hidrauliskās pārbaudes beigām - ap plkst. 24 - visiem siltumenerģijas patērētājiem jābūt droši atslēgtiem no siltumtīkliem, tādējādi iedzīvotājiem Bolderājā nebūs pieejams karstais ūdens.

Lai siltumtīklos radušos bojājumu gadījumā apkārtējā vidē neizplūstu karsts siltumnesējs, pirms hidrauliskās pārbaudes to atdzesē līdz + 45 grādiem, tāpēc daļai namu karstā ūdens temperatūra pakāpeniski pazemināsies jau naktī no pirmdienas uz otrdienu pēc plkst. 24.

Pēc hidrauliskās pārbaudes karstā ūdens padeve tiks atjaunota jau otrdienas vakarā, bet, ja atsevišķu siltumtīklu posmos tiks atklāti bojājumi, atsevišķos namos iespējams karstā ūdens piegādes pārtraukums līdz bojājumu novēršanai.

Par plānoto siltumenerģijas padeves pārtraukšanu savlaicīgi ir informēti namu īpašnieki, apsaimniekotāji.

Hidrauliskās pārbaudes ir efektīvākā metode, lai pārliecinātos par siltumtīklu drošību, tādējādi, samazinot apkures sezonā iespējamo siltumtīklu defektu skaitu. To laikā katru siltumtīklu posmu pārbauda ar paaugstinātu spiedienu. Hidraulisko pārbaužu laikā tiek kontrolēts cauruļvadu, armatūras, savienojuma atloku un kompensatoru blīvums. Pārbaudes laikā siltumtīkli ir paaugstinātas bīstamības objekti - siltumnesēja spiediens tajos sasniedz 10 atmosfēras, norāda uzņēmums.

Vasaras laikā plānotas hidrauliskās pārbaudes arī citās centralizētās siltumapgādes zonās, .

"Rīgas siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 800 kilometri, no kuriem 74% atrodas "Rīgas siltuma" īpašumā.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTO. Redzēti sabiedrībā! Populāri Latvijas cilvēki visdažādākajos gadu mijas pasākumos 7
Kur palikuši viņa mati? Princis Viljams nogriezis tos teju uz nullīti 19
Martinu Dukuru diskvalificē. Mūsu skeletona zvaigzne paliek bez devītā Pasaules kausa uzvarētaja titula 2
Pievienot komentāru