Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Vienotībai" līdz decembrim jāsasniedz 10% reitings, paziņoja jaunais partijas līderis.

Jāatgūst ietekme un jādabū 10% reitings, par "Vienotības" plāniem stāsta Piebalgs 63

Politika
2016. gada 6. jūnijā 09:07 2016. gada 6. jūnijā 09:07
"Vienotībai" līdz partijas kongresam decembrī jāsasniedz vismaz 10% reitings, šodien intervijā Latvijas Radio teica partijas jaunais vadītājs Andris Piebalgs.

Ja šis rādītājs netiks sasniegts, būs jājautā vai jaunā valde un jaunais partijas valdes priekšsēdētājs ir bijuši efektīvi, teica partijas priekšsēdētājs.

Piebalgs uzsvēra, ka "Vienotībai" ir jāatgūst ietekme politiskajā dzīvē. Ja reitings būs zem 10% tad citām koalīcijas partijām būs priekšrocības attiecībā pret "Vienotību".

Politiķis atzina, ka reitings ir tikai instruments, bet viņam neesot pamata domāt, ka Latvijā partiju reitingi neatspoguļotu sabiedrības viedokli. Viņaprāt, "Vienotība ir zaudējusi vēlētāju uzticību, bet tas nav neatgriezenisks process un uzticību var atgūt.

Lai to paveiktu, partija nedrīkst atrasties citu koalīcijas partiju ēnā. "Vienotībai" esot Ekonomikas, Izglītības un zinātnes, kā arī Labklājības ministrija, kurās, veiksmīgi darbojoties, daudz kas esot paveicams.

Kā vienu no pirmajiem darbiem Piebalgs minēja arī gatavošanos nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

Kā ziņots, "Vienotības" jaunā vadība šodien plāno pulcēties uz divām valdes sēdēm, lai pārrunātu turpmāko darbības veidu un kārtību.

Aizvadītajā nedēļas nogalē partijas kongresā par jauno "Vienotības" vadītāju tika ievēlēts Piebalgs, kurš šajā amatā nomainīja Solvitu Āboltiņu.

Tāpat "Vienotības" kongresā daļēji tika pārvēlēta partijas valde - vietu tajā saglabāja partijas bijusī līdere Āboltiņa, savukārt trešdaļa valdes locekļu vietas zaudēja, tostarp visi par iekšējiem opozicionāriem dēvētie politiķi.

"Vienotības" valdē turpinās darboties partijas jaunais līderis Piebalgs, bijusī priekšsēdētāja Āboltiņa, ministri Kārlis Šadurskis, Arvils Ašeradens, Rihards Kozlovskis un Jānis Reirs, Eiropas Parlamenta deputāti Krišjānis Kariņš un Artis Parbriks, kā arī no "reģionu kvotas" ievēlētie Eduards Smiltēns un Karina Korna. Savukārt no jauna partijas valdē ievēlēti Salaspils domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, Saeimas deputāts Hosams Abu Meri, kā arī reģionu pārstāvji - Rīgas domnieks Olafs Pulks, Jelgavas domnieks Aigars Rublis un Latgales pārstāve Līvija Plavinska.

LETA/Foto: LETA

Citi šobrīd lasa

Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 23
Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 4
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 15
Skatīt visus komentārus