Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vārdnīca ir veidota atbilstoši mūsdienu valodas prasībām, ņemot vērā angļu valodas pieaugošo lomu un latviešu valodas attīstības tendences.

Laista klajā lielākā latviešu-angļu vārdnīca 3

Kultūra
2016. gada 6. jūnijā 15:42 2016. gada 6. jūnijā 15:42
Apgāds "Zvaigzne ABC" laidis klajā Latvijas Universitātes profesora Andreja Veisberga "Jauno latviešu-angļu vārdnīcu", kas ir mūsdienīgs, jauns un papildināts izdevums, kurā ietverts vairāk nekā 66 000 pamatšķirkļu un frāžu.

Apgāda "Zvaigzne ABC" pārstāve Kristīne Ilziņa vēstīja, ka jaunais izdevums noderēs ikvienam - skolēniem, absolventiem, kas vēlas studēt, studentiem un jebkuram interesentam.

Līdz šim plašākajā un apjomīgākajā latviešu-angļu vārdnīcā apkopoti gan vienkārši, sarunvalodā lietojami vārdi un izteicieni, gan frazeoloģismi, piemēram, idiomas, parunas un sakāmvārdi.

Veidojot šķirkli, bez pamatnozīmēm ir doti arī angļu valodā izplatītākie sinonīmi un biežāk lietotie vārdu savienojumi.

Vārdnīca ir veidota atbilstoši mūsdienu valodas prasībām, ņemot vērā angļu valodas pieaugošo lomu un latviešu valodas attīstības tendences.

Jaunākajā izdevumā ietverta arī leksika, kas kļuvusi aktuāla pēdējos gados. Papildināts dažādu sfēru un nozaru terminu krājums, tostarp Eiropas Savienības dokumentos lietotie termini.

Vārdnīca aptver visdažādākos latviešu un angļu valodas slāņus, tajā ir apkopots arī plašs sarunvalodā lietojamo vārdu spektrs, lauksaimniecības, datortehnikas, mūzikas, juridiskā, valsts pārvaldes, dabaszinātņu, mehānikas, bioloģijas, ķīmijas leksika, kā arī daudzveidīgs variantu un sinonīmu klāsts.

Vārdnīcai ir seši pielikumi - ģeogrāfiskie nosaukumi, angļu neregulāro darbības vārdu formas, lietvārdu neregulārās daudzskaitļa formas, neregulārie īpašības vārdi, skaitļa vārdi un latviešu un angļu mērvienības. Vārdnīcā ietvertie vārdi atbilst mūsdienu pareizrakstības principiem.

LETA / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 17
Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 89
ASV sinoptiķi prognozē, kāda būs ziema Eiropā, tostarp Latvijā 14
Pievienot komentāru