"Vienotības" priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

Piebalgs: balsojums par Viņķeles palikšanu partijā būs smags 3

Ziņas
2016. gada 8. jūnijā 16:50
Balsojums par Ilzes Viņķeles palikšanu "Vienotībā" būs smags, un tas gaidāms divu trīs nedēļu laikā, intervijā Latvijas Televīzijas "Rīta Panorāmā" trešdien sacīja jaunais partijas priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

"Tas manā skatījumā ir smagākais balsojums, kas ir priekšā. Es savu viedokli neesmu mainījis, šī ir situācija, kas ir jāatrisina. Tas būs uzticības balsojums man no valdes puses. Es neredzu pamata, kāpēc man mainīt viedokli," viņš teica.

Uz jautājumu, vai viņš atkāpsies no amata, ja valde nobalsos par Viņķeles izslēgšanu, Piebalgs atbildēja: "To jūs uzzināsiet pēc balsojuma, bet būtu priekšlaicīgi teikt, ka es zaudēju balsojumu. Uzskatu, ka šis lēmums man nav pietiekams, lai pieņemtu lēmumu par izslēgšanu. Bet būtu nepareizi runāt, ka visa "Vienotības" nākotne saistās tikai ar Viņķeles palikšanu vai nepalikšanu. Tas sašaurina politiskās partijas darbības lauku."

Aprīļa vidū parādījās neoficiāla informācija, ka partijas Ētikas komisija rosinājusi no politiskā spēka izslēgt Saeimas deputāti Viņķeli. Ētikas komisijas lēmumiem ir rekomendējošs raksturs.

"Vienotība" valdes sēdē februārī jau sprieda par Viņķeles un Lolitas Čigānes iespējamo izslēgšanu no partijas, ko rosināja vairākas "Vienotības" reģionālās nodaļas. Deputātēm bija domstarpības ar iepriekšējo partijas vadību vairākos jautājumos.

BNS / Foto: Ieva Čīka/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • 19 gadus veca "Range Rover" vadītāja pa Jūrmalas šoseju triecas ar 154 km/h 29
  • Kijevā nošauts bijušais Krievijas Valsts domes deputāts Voroņenkovs 17
  • Divus mēnešus vecam bērnam zilumi un lauztas ribas. Tēvs esot pārāk cieši apskāvis 14