Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vīrieši, iespējams, sabojāja kāda taksometra virsbūvi Rīgas centrā.

Rīgas centrā par taksometra bojāšanu aiztur piedzērušos britu karavīrus 36

112
2016. gada 8. jūnijā 18:31 2016. gada 8. jūnijā 18:31
Rīgas centrā aizvadītajā naktī par taksometra iespējamu bojāšanu aizturēti divi Lielbritānijas bruņoto spēku karavīri.

Rīgas Pašvaldības policijā (RPP)  informēja, ka patrulēšanas laikā pie pašvaldības policistiem Alfrēda Kalniņa ielā vērsās kāds taksometra vadītājs, kura automašīnai divas personas no Lielbritānijas bija radījušas bojājumus. Uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas (VP) darbinieki, kuri aizturēja personas tālākai lietas apstākļu noskaidrošanai.

Valsts policijas preses pārstāvis Dairis Anučins apstiprināja, ka pagājušā naktī RPP nogādāja VP divus 1994. un 1996.gadā dzimušus vīriešus alkohola reibumā. Vīrieši, iespējams, sabojāja kāda taksometra virsbūvi Rīgas centrā.

Policijā sākts kriminālprocess par mantas tīšu bojāšanu.

Aizsardzības ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins apstiprināja, ka abi aizturētie ir Lielbritānijas bruņoto spēku karavīri, kuri bija ieradušies Latvijā uz drīzumā paredzētajām starptautiskajām mācībām "Saber Strike". Nacionālie bruņotie spēki un Lielbritānijas bruņoto spēku Militārā policija sadarbojas ar Valsts policiju apstākļu noskaidrošanā.

Militārās policijas (MP) komandieris Tālis Majors nesen Aizsardzības ministrijas (AM) izveidotajam portālam "sargs.lv" atzinis, ka viena no būtiskākajām izmaiņām, kas skārusi MP pēdējo gadu laikā, ir saistīta ar NATO kopējo politiku Krievijas agresijas ierobežošanai. Latvijā pastāvīgi uzturas partnervalstu bruņoto spēku pārstāvji, to kontingents pēdējā laikā ir pieaudzis vismaz trīs līdz četras reizes, un lielo starptautisko mācību laikā tas palielinās vēl vairākkārt.

"Protams, tas rada papildu darbu arī mums - eskortējam transporta kolonnas, sekojam kārtībai, fiksējam disciplināros pārkāpumus. Jā, nākas darīt arī policijas darbu - kontrolēt alkohola lietošanu un pārkāpumus, kas izdarīti tā iespaidā. Liela daļa ārvalstu karavīru ir gados jauni, mācību laikā arī viņiem ir savs brīvais laiks, kas bieži vien tiek pavadīts, piemēram, Vecrīgā. Nu, gadās visādi," norādījis MP komandieris. MP gan ir izveidojusies ļoti laba sadarbība gan ar Valsts policiju, gan Rīgas Pašvaldības policiju, tāpēc šādu incidentu novēršana un profilakse parasti notiek ātri un efektīvi.

Pēc šīs publikācijas aģentūra LETA mēģināja AM Preses nodaļā noskaidrot, cik pagājušā gadā un šogad konstatēts gadījumu, kad Latvijā dienošie ārvalstu karavīri pārkāpuši Administratīvo pārkāpumu kodeksa normas vai Krimināllikumu, un kādi bijuši raksturīgākie pārkāpumi. AM Preses nodaļā vien atbildēja, ka attiecībā uz ārvalstukaravīriem MP veic tikai atbalsta funkcijas lietās, kas ir piekritīgas Valsts vai pašvaldības policijai vai citu valstu militārajām/civilajām tiesībsargājošajām institūcijām.

Jau ziņots, ka Valsts policija drīzumā plāno nodot prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai krimināllietu par smagu avāriju, kuru izraisīja ASV karavīrs. Avārijā cieta pieci cilvēki, tostarp ar Latvijas karogu startējušais krievu autorallija pilots Vasilijs Grjazins.

LETA / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Lidojums ar vintedža piesitienu: tā izskatās vienā no interesantākajiem Rīgas dzīvokļiem 14
Izmeklētājiem jaunumi zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavības lietā
Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā
Skatīt visus komentārus